Wpis z mikrobloga

@del855: no za czynsz a nie za opłacenie budowy. Mylisz pojęcia, czasy i podejścia. W Wwa obecnej też wybudowano jakieś społeczne pierdzielniki na Dudziarskiej które są puste. Dodatkowo wtedy to było inne miasto niż teraz. Były w nim fabryki, a teraz gdzie masz w stolicy fabrykę? Nawet pod nią nic takiego nie ma. Dominują usługi i inne rodzaje prac aniżeli huty, montownie itp. Dodatkowo trochę żyjemy w innych czasach w stolicy
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrlionel

Ty w swojej wypowiedzi tak pomyliłeś wszystko że wszystkimi że nawet nie chce mi się tego prostować, można poza jedną teza że przemysł został wyparty przez usługi - ale to wiadomo, że ci w przemyśle mieszkać gdzieś muszą, a ci z usług to niekoniecznie ;)
  • Odpowiedz
@del855: Ci z usług mogą się gnieździć u landlordow. Na Ochocie są stare prl mieszkania 45 metrów przerobione na 3 lub 4 pokoje. 1200 i jest gdzie mieszkać. Wystarczy wstawac wcześniej i pracować więcej to mieszkanie da się kupić. Lub tak jak ja pochodzić z Warszawy i np sprzedać mieszkanie po dziadkach. Jak to mówią sky is the limit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrlionel

.....

Otóż nie ma dziś fabryk w waw, gdyż jest to miasto stricte nastawione na usługi, tak jak kiedyś dominowała przemysł.

Tylko z nikomu nie znanego powodu młotkowy w fabryce miał mieć swój kąt, a dziś jego odpowiednik czy osoba parająca się usługami - no nie może mieć, ma.wynajmwoac na pokoje...
  • Odpowiedz
@del855: no stolica centrum i każdy będzie miał chałupę na Złotej. Wam się w dupach przewraca chyba. Byłeś w innych stolicach europejskich? Kto mieszka w centrum i najstarszych dzielnicach? Listonosz ze sprzątaczka? No albo osoby dziedziczące albo bogatsi lub Ci których stać na kredyt
  • Odpowiedz
@del855: osoby parające się usługami mają domy i mieszkania na starym mokotowie. Cześć może odziedziczyła ale część jest zaradna i obrotna. Jak zazdrościsz to weź się za siebie, zacznij zarabiać to i sobie villę kupisz
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrlionel

Następny co sobie lubi dopowiadac.
Ja byłem w ponad 60 krajach na 6 kontynentach i conieco widziałem, za zapewne byłeś wszędzie i widziałeś wszystko więc uprawnie cię to do pisania od rzeczy....

Czytałeś w ogóle to co kolega wrzucił - mowa o osiedlu robotniczym na SKRAJU miasta, a ty mi wyskakujesz ze złota. A może to ja powiedziałem że pół Polski zmieści się na śródmieściu waw?

Nie muszę zazdrościć bo sam
  • Odpowiedz
@del855: szkoda że nie w 69 krajach to by było śmiesznie :). Ekonomia i życie się zmienia ale wiadomo że robotnika musi być stac na mieszkanie w Warszawie. Kiedyś się socjalizm uda, jak głodni zjedzą bezdomnych to się dwa problemy rozwiążą chociaż.
  • Odpowiedz