Wpis z mikrobloga

Z latarnika wyborczego wychodzi mi Konfederacja, z kilkuprocentową przewagą nad Trzecią Drogą. Podobnie wielu (wszyscy) moi koledzy. "Jakbym nie głosował, wychodzi konfa".

Ja słyszę te wszystkie zarzuty o szury na listach. Z.jednej strony u innych też są (denialisci atomu w KO) , ale albo jakby mniej, albo temat nie jest tak grzany. Z drugiej- poseł jako taki to maszynka do głosowania przede wszystkim, pojedyncze osoby mają żadną możliwość prowadzenia samodzielnej polityki, jeśli w ogóle gdzieś ktoś z odległego miejsca wejdzie do sejmu.

Słyszę zarzuty o możliwość koalicji z PiS. Nie sądziłem, że Kukiz mógłby się przykleić do PiS, a jednak. Z drugiej, Kukiz to był jednozezonowiec. Dla konfy wejście w koalicję z pisem to wyrok śmierci i polityczny niebyt. Trochę niewiarygodne, że Bosak tyle lat poświęciłby na taki szajs.

Słyszę zarzuty o prorosyjskosc. Sparafrazowalbym je tak, że to, że Ukraina jest wrogiem Rosji nie czyni z niej automatycznie naszego sojusznika.

Zapraszam do konstruktywnego wyjaśnienia mnie i latarnika wyborczego, dlaczego miałbym się tego nie posłuchać. W kluczowych sprawach typu polityka.migracyjna, świadczenia socjalne, podejście do Ukrainy i ukraińskich uchodźców mam zgodne.

W kwestii aborcji mam bardziej liberalne poglądy.
Jestem za umiarkowanym wsparciem państwa w zakresie czynszowego budownictwa mieszkaniowego.
Tematy środowiska, jakości powietrza są dla mnie ważne.
W kwestii polityki transportowej, zwłaszcza w centrach miast bliżej mi do lewej strony - rola samochodu moim zdaniem powinna być zmniejszana na rzecz transportu publicznego.

#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #konfederacja
Otagowane, aby usłyszeć konstruktywny i rzeczowy głos przede wszystkim przeciwników konfy.
  • 31
@general_bomba problemem latarnika i wgl tych testów jest to że biorą pod uwagę tylko ten słynny program (który jest tylko wabikiem) i ładnie brzmiące slogany, a nie realne wypowiedzi niektórych polityków xd Zresztą ciężko też zadawać pytanie o 500+ i przyporządkować kogoś do danej partii, gdy taka konfederacja albo PO już kilka razy zmieniali zdanie w tym temacie xD
Poza tym na większość pytań nie da się odpowiedzieć zgadzam się lub nie
Dla konfy wejście w koalicję z pisem to wyrok śmierci i polityczny niebyt. Trochę niewiarygodne, że Bosak tyle lat poświęciłby na taki szajs.

Z drugiej- poseł jako taki to maszynka do głosowania przede wszystkim, pojedyncze osoby mają żadną możliwość prowadzenia samodzielnej polityki, jeśli w ogóle gdzieś ktoś z odległego miejsca wejdzie do sejmu.


@general_bomba: Tutaj można połączyć te fakty, bo sam osobiście nie wierzę w realną koalicje konfy z PiSem (chociaż
Dla konfy wejście w koalicję z pisem to wyrok śmierci i polityczny niebyt. Trochę niewiarygodne, że Bosak tyle lat poświęciłby na taki szajs.


@general_bomba: niby dlaczego? w konfederacji masz ogrom narodowców, którym blisko do PiSu, to byłaby śmierć ale dla tych wolnorynkowych konfederatow (Nowa Nadzieja), narodowcy to idealni partnerzy dla PiS. Podobne poglądy społeczne, gospodarcze - czemu w to nie iść, kiedy dojdą do tego potencjalne stanowiska? nie wiem jak sytuacja
@general_bomba: I good for you, gadasz całkiem do rzeczy - jak na konfiarza. Konfa byłaby lepszą partią, gdyby więcej jej wyborców tak myślało.

Wrzuce tylko trzy grosze odnośnie Ukrainy - wspieranie ich to nie jest kwestia fajności tylko racji stanu, każdy kacap awansowany na gruz200 zwiększa bezpieczeństwo naszego kraju, więc pomagać im nawet bezzwrotnie zwyczajnie nam się opłaca.
Tak więc owszem, Ukraina w obecnej sytuacji jest naszym SOJUSZNIKIEM; nie mylić z
problemem latarnika i wgl tych testów jest to że biorą pod uwagę tylko ten słynny program (który jest tylko wabikiem) i ładnie brzmiące slogany, a nie realne wypowiedzi niektórych polityków xd


@Anon_daru: Wręcz przeciwnie. To problemem przeciwników Konfederacji jest przenoszenie indywidualnych wypowiedzi polityków na całokształt partii. To kompletnie nie ma sensu, bo jedna osoba powie coś niezgodnego z linią partii i ludzie to przekładają na stanowisko Konfederacji. Nie ważne, że program
@general_bomba:

Z Konfederację jest ten problem, że posiadają jednoznaczne i jednolite stanowisko jedynie co do sprzeciwu wobec 800+ oraz imigracji z krajów muzułmańskich.

Gdy ich zapytasz o kwestię Ukrainy/Ukraińców, Unii Europejskiej albo służby zdrowia to zaprezentują 10 różnych stanowisk. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet w kwestii 500+ w obecnej formie oraz niedziel handlowych są tam spore rozbieżności w poglądach.

Odnośnie szurów to faktycznie wielu może nie mieć
Dla konfy wejście w koalicję z pisem to wyrok śmierci i polityczny niebyt.

a bratanie się z PiSem to polityczne samobójstwo.


@Docent_Jan_Mula: @general_bomba: Dla Kukiza też. No i?

Spójrz na to z tej perspektywy: koryto jest już-tuż. W zasięgu ręki. Postawisz na niepewne czekanie ~4 lata na kolejny rzut kością stojąc na czele niestabilnej koalicji ludzi o nierzadko sprzecznych poglądach (narodowcy i korwiniści), czy po prostu weźmiesz władzę, a za
@TypowyZakolak no i partii Kukiza juz nie ma, wszystko się zgadza. Jaka jest pewność ze za kolejne 4 lata PiS jeszcze bardziej nie straci poparcia? wszystko wskazuje na to że PiS będzie miał około 200 posłów a konfa 30-40, chcesz mi wmówić że przejmią większość ich posłów?
Jaka jest pewność ze za kolejne 4 lata PiS jeszcze bardziej nie straci poparcia?


@Docent_Jan_Mula: Nie ma pewności. Ale nie ma również pewnosci, że Konfa nie dołączy do dziesiątek innych "sezonowych" tworów politycznych z 10-20% poparcia, o których za parę lat nikt nie będzie pamiętał.

Konfa nie jest partią tworzoną przez ludzi o spójnych poglądach. To mariaż wykluczonych celem stworzenia realnej siły politycznej. Dopóki mają 11 posłów i głównie wstrzymują się
@Docent_Jan_Mula: nie musisz mi wierzyć w ogóle. To tylko moje przemyślenia, argumentum ad verecundiam mnie średnio interesuje.

Jaką władze? Normalną - po prostu decydowanie o losach RP i benefity wynikające z rządzenia. Opłacało się kukizowi, sp, gowinowcom i innym częściom "zjednoczonej prawicy", więc coś z tego jednak politycy mają.