Wpis z mikrobloga

Z latarnika wyborczego wychodzi mi Konfederacja, z kilkuprocentową przewagą nad Trzecią Drogą. Podobnie wielu (wszyscy) moi koledzy. "Jakbym nie głosował, wychodzi konfa".

Ja słyszę te wszystkie zarzuty o szury na listach. Z.jednej strony u innych też są (denialisci atomu w KO) , ale albo jakby mniej, albo temat nie jest tak grzany. Z drugiej- poseł jako taki to maszynka do głosowania przede wszystkim, pojedyncze osoby mają żadną możliwość prowadzenia samodzielnej polityki, jeśli w ogóle gdzieś ktoś z odległego miejsca wejdzie do sejmu.

Słyszę zarzuty o możliwość koalicji z PiS. Nie sądziłem, że Kukiz mógłby się przykleić do PiS, a jednak. Z drugiej, Kukiz to był jednozezonowiec. Dla konfy wejście w koalicję z pisem to wyrok śmierci i polityczny niebyt. Trochę niewiarygodne, że Bosak tyle lat poświęciłby na taki szajs.

Słyszę zarzuty o prorosyjskosc. Sparafrazowalbym je tak, że to, że Ukraina jest wrogiem Rosji nie czyni z niej automatycznie naszego sojusznika.

Zapraszam do konstruktywnego wyjaśnienia mnie i latarnika wyborczego, dlaczego miałbym się tego nie posłuchać. W kluczowych sprawach typu polityka.migracyjna, świadczenia socjalne, podejście do Ukrainy i ukraińskich uchodźców mam zgodne.

W kwestii aborcji mam bardziej liberalne poglądy.
Jestem za umiarkowanym wsparciem państwa w zakresie czynszowego budownictwa mieszkaniowego.
Tematy środowiska, jakości powietrza są dla mnie ważne.
W kwestii polityki transportowej, zwłaszcza w centrach miast bliżej mi do lewej strony - rola samochodu moim zdaniem powinna być zmniejszana na rzecz transportu publicznego.

#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #konfederacja
Otagowane, aby usłyszeć konstruktywny i rzeczowy głos przede wszystkim przeciwników konfy.
  • 31
@general_bomba: mi też wychodzi kompromitacja i mam bardzo proste wyjaśnienie dlaczego na nich nie zagłosuję. Wszystkie te latarniki mają sensowne pytania o podatki itp. I kompromitaści na pewno odpowiadali sensownie. Tylko ja im nie wierzę. I jestem pewien że jak wejdą, to zamiast gospodarką, to się zaczną zajmować aborcjami, koronowaniem chytrusa na króla bolzgi i innymi michałkami. Dlatego na chvjów nie zagłosuję.
@general_bomba: część programu konfederacji na której się skupiłem utwierdził mnie w przekonaniu, że papier przyjmie wszystko. Łatwo jest rzucać ogólnikami, bo kto zaprzeczy, że NFZ nie daje sobie rady, ale problemy zaczynają się gdy chcesz przejść od ogółu do konkretnych szczegółów jak go naprawić. Konfederacja proponuje wprowadzenie systemu podobnego do rozwiązania Niemieckiego, ale milczy na temat jego wad i sytuacji u naszego zachodniego sąsiada.

Kilka faktów:
- Polacy przeznaczają "leczenie" 7%
@general_bomba: Już to pisałem komuś ale powtórzę się. Ostatnio czytałm program Konfederacji, tego pdfa z ich strony. Oni chcą obniżyć podatek na paliwie tak aby było po ok. 4,50 zł. Wg mnie nierealne, bo jak to zrobią to paliwo z Polski będzie wyjeżdżało cysternami do Niemiec, Czech, na Litwę. Infrastrura, porty, ropociąg tego nie wytrzyma i w kraju zabraknie paliwa. Inny ich przykładowy pomysł to powrót do energetyki opartej na węglu.
Infrastrura, porty, ropociąg tego nie wytrzyma i w kraju zabraknie paliwa


@fashq: prawda. A rozwiązania w różnej cenie dla polakow w detalu i nie-polakow sa chyba w UE nielegalne. Chyba zeby to jakoś sprytnie obeszli odliczeniem od podatku.

To skończyło by się znowu sprowadzaniem węgla może i nawet z Australii


Where wady? Pomijając zupełnie (niepomijalny przecież) aspekt ekologiczny, to należy się zapytać jak koszt (i stabilność) energetyki węglowej opartej na sprowadzanym
Tylko ja im nie wierzę. I jestem pewien że jak wejdą, to zamiast gospodarką, to się zaczną zajmować aborcjami, koronowaniem chytrusa na króla bolzgi i innymi michałkami. Dlatego na chvjów nie zagłosuję.


@Kernydz: i to jest legitna prywatna motywacja do głosowania.
A komu wierzysz najbardziej? Tak wiesz, siedzimy przy piwie i mówisz bez żenady: Słuchaj, partia X ze swoimi politykami to super goście, najwiecej tresci, najmniej populizmu i marketingu politycznego.

Niemniej,
: co kompromitacja


@Kernydz: nawet nie próbujesz udawać, że chcesz być obiektywny( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeżeli są beznadziejni, to wystarczą fakty. Przeinaczanie nazwy to zagrywka serio godna paskowego w TVP.

Co zrobiła? Nie wiem. Zupełnie szczerze powiem, że poza głośnymi sprawami omawianymi w mediach nie wiem (bez ściągawki w postaci doczytywania w necie) zrobił PiS, co zrobiła Platforma i tak dalej. Ba, nie wiem z głowy ile
@general_bomba: oczywiście, że nie jestem obiektywny, bo jestem cięty na tych chvjów bo się czuję przez nich oszukany. Obejrzyj se ten filmik co wrzuciłem, tam jest dużo faktów, min jak bodajże berkowicz przed kamerą się przyznaje, że ich gadanie o podatkach to są bajki dla mniej zorientowanych wyborców