Wpis z mikrobloga

jestem w psychoterapii, w której co jakiś czas dochodzi do przeciwprzeniesienia, tj. terapeuta się wkurvia na mnie ale po tygodniu mu przechodzi xD meczy mnie to, bo wydaje mi sie to nieprofesjonalne z jego strony, zastanawiam sie czy to na pewno powinno mieć miejsce. Inna rzecz, że nie jestem łatwym przypadkiem. Z drugiej strony terapia jakos tam mi pomaga. A jednak odczuwam duży dyskomfort.
pytanie czy to normalne czy jednak powinienem zmienic terapeute?
#psychoterapia #psychologia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wilkstepowy_: Myślę sobie że to nawet dobrze że twój terapeuta przejawia jakieś emocje:) Jak sięgam pamięcią do swoich dwóch prób z tym nurtem, to moja Tera była kompletnie niewzruszona tym co działo się na sesjach, p---r face zupełnie jakbym do manekina gadał.

Jeśli ci to przeszkadza, to powiedz swojemu terapeucie, tak jak nam tutaj napisałeś. Że źle czujesz się z jego rozemicjonowaniem, a jego pretensje uważasz za nieprofesjonalne i wolałabyś
  • Odpowiedz
@Tryt_on: tak jest w porzadku, bo nie ocenia i nie narzuca ale raz na 2 mce cos mu o--------a i wyrzuty mi robi. wtedy zaczynam watpic w sens i kompetencje i mam ochote zrezygnowac. a potem sie uspokaja i jest normalnie. a potem znowu.
  • Odpowiedz
@wilkstepowy_ może to nie są wyrzuty tylko niespójność w tym co robisz a co mówisz ale przez zniekształcenie poznawcze jakie masz bierzesz śliwa terapeuty za foch albo inna emocje. Ogólnie warto znac swoje zniekształcenia ja np. wpierw myśle ze wszyscy są przeciwko mnie choć to się rzadziej zdarza niż mi się wydaje. Kwestia pracowania nas swoimi schematami
  • Odpowiedz
@wilkstepowy_: Terapeuta też człowiek. Jak ogólnie się dogadujecie to ja bym nie szukał innego specjalisty.
Zastanawia mnie to jakie to tematy które poruszasz, aż tak triggerują terapeutę, że ma problem z okiełznaniem swoich emocji? Bo przeciwprzeniesienie ma być z założenia cenną dla klienta informacją zwrotną. Podrapałbym w tym miejscu i dokładnie rozkminił co takiego specjalista chciał ci przekazać.
Na zwierzenia nie namawiam i za język nie ciągnę, wypok czytają różni
  • Odpowiedz
@wilkstepowy_: Brzmi jakby ten gośc to był idiota. Terapeuciarz nie powinien czegoś takiego robić. Licencja pewnie znaleziona w laysach jak u dużej części tych "specjalistów". Ja bym zmieniał, typ chyba sam potrzebuje terapii na brak stabilności emocjonalnej.
  • Odpowiedz