Wpis z mikrobloga

Mieszkam na Śląsku i niestety ale chcąc nie chcąc mam kontakt z rylami... młode chłopaki po 25, 30 lat a umysły tak zmanipulowane i ograniczone...
Wg nich trzeba głosować na PiS bo Tusk kopalnie zamknie. Zero refleksji nt. rentowności kopalni, zastanowienia się czy sami by prowadzili firmę jeżeli trzeba dokładać do interesu, nieważne, tusk nie doł a oni przynajmniej dali. Nie interesują ich inne kwestie społeczne, gospodarcze... xD

Argument, że program pisu pt rozdawanie kasy, dodruk pompujący inflację, faworyzowanie emerytów, j-----e ludzi pracujących + straszenie Tuskiem i Niemcami nie jest zbyt przekonujące powoduję zawieszenie systemu i reset do ustawień fabrycznych pt. "Tusk chce zamknąć kopalnie" xD

#wybory #bekazpisu #gornictwo #polityka
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luke-dolla7: Pamiętam kopalnia Zofiówka. Na ścianach były często napisy "TUSK będzie wisiał", etc. Patologia.
Miałem do czynienia z rylami na codzień pracy także wiem jak to wygląda od samego środka, szczególnie na zmianie.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7 ale mi z rana podniosłeś ciśnienie, jestem z Rybnika, więc dokładnie znam te tematy. Mimo że sam nie mam wśród swoich znajomych górników - to pełno znajomych ma ich w rodzinach.

Tak gardzę tym pasożytnictwem i ich upośledzeniem (chlip chlip stracą pracę i już nigdy nie znajdą innej niż łupanie w ścianę)
  • Odpowiedz
  • 7
@graf_zero no niech sobie jest, ale nie widzę powodu żeby to utrzymywać skoro całe społeczeństwo musi się zrzucać na ich utrzymanie. Twoja narracja sugeruje, że jak jestem górnikiem to mi się należy i już, niezależnie od sytuacji.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: największy problem polega na tym, że kopalniami rządzą związki zawodowe, a te są w kieszeni pisiorów.... jakby przegrali wybory to w przyszłym roku związku zaleją Polskę protestami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: nie ma co się dziwić, w tym kraju każdy chce dobrze tylko dla siebie, i to najlepiej już za jednej kadencji

Kto by się tam przejmował dobrem ogółu, który możnaby zrealizować w kilkanaście lat

Dejcie i to dejcie juuuż
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: potwierdzam. Powiem więcej, najgorsze kombo jakie możliwe jest:

PISOWIEC
RYL
KATOLIK

Jak osobnik spełnia te trzy warunki, kaplica. To nie są ludzie.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: To jest żywy relikt komunizmu. Powinni z nich zrobić obwoźny cyrk i pokazywać na wystawach jak Australijczycy robili z Aborygenami jeszcze 70 lat temu.

Natomiast każdy kij ma dwa końce i zakładanie z góry, że każdy górnik pracuje w nierentownej kopalni to takie samo zaślepienie tylko w drugą stronę. W PGG w której większość kopalń jest nierentowna pracuje ok. 35 tys. osób z około 80 tys. górników zatrudnionych w
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Tam gdzie edukacja zupełnie leży, tam największy pisowski elektorat. Zwróć uwagę że całe podlasie jest za pisem, oprócz Białegostoku gdzie w stosunku do całego regionu edukacja istnieje i jest na kilka razy wyższym poziomie niż w reszcie województwa.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Trzeba im wyjaśnić, że to pis zwiększył import od ruskich z 5 mln ton na 20 mln ton odbierając im robotę i co więcej zamykając na kilka spustów kilka kopalni. "Głupich jest więcej" Janusz Korwin Mikke - niestety ten pajac w tym ma akurat rację.
  • Odpowiedz
Argument, że program pisu pt rozdawanie kasy, dodruk pompujący inflację, faworyzowanie emerytów, j-----e ludzi pracujących + straszenie Tuskiem i Niemcami nie jest zbyt przekonujące powoduję zawieszenie systemu i reset do ustawień fabrycznych pt. "Tusk chce zamknąć kopalnie" xD


@luke-dolla7: A dlaczego ci ludzie mają dawać jakiekolwiek j-----a o te sprawy skoro są na dole piramidy maslowa i dla nich najważniejsze jest utrzymanie pracy bo to jest to co robią? Oczywiście
  • Odpowiedz
  • 0
@luke-dolla7 najlepsze jest, że PiS mówi o Tusku, a sam wygasza kopalnie tylko że po cichu. Tusk miał jaja i nie p-------ł się w tańcu, tylko stawiał sprawę jasno (to samo z podwyższeniem wieku emerytalnego).
  • Odpowiedz
  • 1
@Tytanowy
Na ten moment JSW jest na plusie. Ale jak było 10 lat temu? Dostawali kupę dofinansowania z publicznych pieniędzy aby utrzymać te kopalnie przez kilka dobrych lat. Teraz mają miliardowe zyski - myślisz że spółka oddała to co dostała? Nie, wypłacali premię rylom i zarządowi, mimo że dla takiego ryla nic się nie zmieniło, jak machał łopatą tak macha dalej łopatą xD a w zarządach siedzą pisiurskie aparatczyki
  • Odpowiedz