Wpis z mikrobloga

W tym roku wybiła mi trzydziestka i przemyślałem kim tak na prawde jestem i czego chcę. W poniedziałek złożyłem wypowiedzenie z korpo i za miesiąc zaczynam college i wolontariat aby zostać pielęgniarzem weterynaryjnym. Żeby się utrzymać muszę wrócić do pracy w gastro ale to jedyne wyjście aby pogodzić pracę ze studiami. Wypijcie ze mno kompot Mirki i Mirabelki. Troche się stresuję ale cieszę się, że podąrzam za głosem serca.

#kolchoz #wygryw #pracbaza #chwalesie
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pszypau: a jakbys se zlamal kregoslup przed 18tka to bys mial 7 tysi socjalu

bo dla polskiego spoleczenstwa najbardziej wartosciowi sa ci, ktorzy nabyli niepelnosprawnosci przed 18tka. A jak dzien po 18tych urodzinach to juz odpad spoleczny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@kiszczak Cykam się ale odwrotu już nie ma. Od dzieciaka chciałem zostać weterynarzem ale przez brak wsparcia otoczenia i własnego lenistwa nigdy nie poszedłem tą drogą. Czas spełniać marzenia :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 46
@niecodziennyszczon Gdy po 9 latach w gastro dostalem prace w finansowym korpo to myslalem, ze zlapalem Pana Boga za nogi. Praca hybrydowa, dobre zarobki, brak kontaktu z klientem. Żyć nie umierać. A potem z każdym dniem wysysa to z człowieka dusze, pokazuje jak ludzie są dwulicowi i mali... Dłużej już tu być nie mogę, chcę pomagać zwierzakom :)
  • Odpowiedz
@pszypau 29 w tym roku. Worek siana na diagnozy, leki. AuDHD. Dostałem leki i w końcu czuje, że żyje. Mam plan na siebie taki, że idę w to co kocham, ale przebranżowienie zajmie mi 2 lata. Jestem w tym miejscu co Ty i luźna guma. Dasz se rade!
  • Odpowiedz
dostajesz rente socjalna - obecnie 1780,96 zł. brutto


@Riannon86: ale to jest co innego niz wypadkowe, jest renta socjalna i jakies dodatki dla niepelnosprawnych, ma wejsc jakis nowy zasilek dla niepelnosprawnych na opieke i tez jakies dopelnienie renty socjalnej do najnizszej krajowej w przypadku braku samodzielnosci
  • Odpowiedz
Już samo podjęcie tej próby jest sukcesem życiowym.


@kiszczak: Taki to sukces, jak amputacja ręki bo zawsze chciałeś zobaczyć jak to jest żyć z protezą.
  • Odpowiedz