Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę, bo Sośnierz jakoś ostatnio trzymał poziom, ale po co on wtrąca, że jak trzeba to powinno się zabijać ludzi?
To w końcu oni są chrześcijanami czy kim? Prawo nie zabijaj ich nie obowiązuje? Czy może oni są Bogami i to oni decydują o prawie?
A może to nie są ludzie dla Konfederacji?
Nie lepiej jakby przemilczał to o strzelaniu do ludzi?
Od 49 minuty
https://www.youtube.com/live/dq-wpT2hYhU?si=wi2YtyE8Jwesq2dj
#konfederacja #polityka
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi:

Czemu? Sam mówisz, że lepiej traktować zwierzę lepiej niż np. bakterie, a jednak na tym etapie płód nie jest jakiś wybitnie inteligentny. Powinno Ci być go mniej szkoda niż np. świni, kota, a jednak tak nie jest.


xD Ty pytasz poważnie? A badałeś kiedyś inteligencję płodu człowieka i np płodu kota? Oczywiście że nie, bo z jakiegoś powodu wymyśliłeś sobie, żeby porównać nienarodzonego człowieka, którego inteligencji raczej nie możemy zbadać (chyba tylko sprawdzając czy ma mózg) z już urodzonym
  • Odpowiedz
xD Ty pytasz poważnie? A badałeś kiedyś inteligencję płodu człowieka i np płodu kota? Oczywiście że nie, bo z jakiegoś powodu wymyśliłeś sobie, żeby porównać nienarodzonego człowieka, którego inteligencji raczej nie możemy zbadać (chyba tylko sprawdzając czy ma mózg) z już urodzonym zwierzęciem.


@Kalifornix: Twoim zdaniem mamy brać potencjalną inteligencję, świadomość itd? Czy aktualną, faktyczną? Aktualnie, faktycznie płód człowieka nie jest inteligentny.

Rozumiem, że jeśli ksenomorfy z Obcego, albo nawet Necromorfy z Dead Space istniały, to byś szanował takie "życie"? Jeśli dostałbyś raka, czy nawet coś lżejszego, jak tasiemca (który też jest zwierzęciem, lecz pasożytem) to rozumiem, że twoje poglądy zabraniałyby go wyciąć, bo szanujesz każde życie, nawet jeśli jego istnienie zagrażałoby twojemu życiu? Mam nadzieję, że nie jesteś
  • Odpowiedz
@fervi:
Miałem ochotę polemizować, ale wtedy przeczytałem ostatnią część.

Raczej własnej narodowości.


Użyłeś słowa "szowinizm gatunkowy", wiedząc, że szowinizm odnosi się do narodowości, a nie do gatunku, a gdy ja przyjąłem twoją wykoślawioną definicję szowinizmu, to implikujesz mi skrajny nacjonalizm pod względem politycznym, a nie "gatunkowym". Ale ok,
  • Odpowiedz
@fervi:

To może do której należysz powiedz. Założyłem tak, gdyż:


A pomyślałeś, że ktoś może mieć w nosie czy należy do jakiejś szufladki, czy
  • Odpowiedz
Wyskrobanie żywego dziecka, dlatego, że matka nie ma za grosz odpowiedzialności i nazywanie tego "większym szczęściem"? Fajnie tam masz.


@Kalifornix: Dlaczego traktujesz szczęście płodu za większe niż szczęście matki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głowa kościoła bawi się w politykę i usprawiedliwia wojnę napastniczą, księża masowo olewają celibat i ruchają męskie prostytutki, że o tolerowanych
  • Odpowiedz
@Kalifornix: nom. Ale dla takiej matki to jak powiedzenie, że tasiemiec się na świat nie prosił i mogła się przed nim zabezpieczyć

Przecież obu ona nie chce
  • Odpowiedz