Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę, bo Sośnierz jakoś ostatnio trzymał poziom, ale po co on wtrąca, że jak trzeba to powinno się zabijać ludzi?
To w końcu oni są chrześcijanami czy kim? Prawo nie zabijaj ich nie obowiązuje? Czy może oni są Bogami i to oni decydują o prawie?
A może to nie są ludzie dla Konfederacji?
Nie lepiej jakby przemilczał to o strzelaniu do ludzi?
Od 49 minuty
https://www.youtube.com/live/dq-wpT2hYhU?si=wi2YtyE8Jwesq2dj
#konfederacja #polityka
  • 30
@dwaemu: No pytanie czy zabijanie bezbronnych istot to zabójstwo czy moderstwo. Tak, celowo napisałem by nie było wiadomo o którą sprawę chodzi.

Rozumiem, że można zabić jakiegoś gościa, co nielegalnie przekroczył granicę, a nie jest uzbrojony zamiast go aresztować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No pytanie czy zabijanie bezbronnych istot to zabójstwo czy moderstwo.


@fervi a mówiłem się douczyć? zabijanie NIEWINNYCH istot to morderstwo, broń nie ma tu nic do rzeczy (bronią może też być czyjaś pięść albo chociażby widelec)

Rozumiem, że można zabić jakiegoś gościa, co nielegalnie przekroczył granicę, a nie jest uzbrojony zamiast go aresztować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fervi: Dobrze rozumiesz. Ten gość łamie prawo, bo przekracza granicę
zabijanie NIEWINNYCH istot to morderstwo, broń nie ma tu nic do rzeczy (bronią może też być czyjaś pięść albo chociażby widelec)


@dwaemu: Tylko to dalej semantyka. Co oznacza niewinność - zdaniem teologów wszyscy ludzie są grzesznikami od narodzin. Dlatego jak dziecko urodzi się i umrze przed ochrzczeniem - idzie do piekła z automatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale powiedzmy, że dziecko nie zdążyło nic narobić, więc jest
@fervi: Ja zastanawiam się, jakie procesy myślowe zachodzą u tobie podobnych, że zabicie dziecka w łonie matki w ciąży niezagrażającej jej życiu jest ok, natomiast stosowanie surowych sankcji wobec dorosłego, łamiącego z premedytacją prawo kraju do którego przyjechał, już nie jest ok.
@fervi: granica jest tam gdzie jest granica. Tutaj akurat państwa. A masowa migracja to zagrożenie bezpieczeństwa całego społeczeństwa. Sprawa jest banalnie prosta: żaden areszt, żadne wydalenie nie działa, należy więc strzelać.
A jeśli następują masowe kradzieże i rozróby na ulicach, to wtedy też na ulice wjeżdżają (a w każdym razie powinny) oddziały specjalne z karabinami na wyposażeniu. A jak nie to się cywilizacja zwija jak np. w San Francisco.

Czy jeśli
@Kalifornix: Bardzo ciekawe pytania.
1) Czy aborcja jest spoko czy nie - Nie widzę problemu dla którego kobiety miałyby być inkubatorami. Je to dotyka osobiście i jeśli uważają, że nie chcą tego brzemienia nosić - to czemu wymuszać to na nich.
2) Takich problemów religijnych jest sporo. Zapewne w życiu słyszałeś o nowotworach. Traktujemy je jako chorobę - i w sumie słusznie, gdyż uznajemy siebie za wartościowe życie. Nie wiem czy
@michal0110: Sośnierz bardzo dobrze powiedział. Agresorów należy ostrzec, a potem ostrzelać.

Jak Niemcy forsowali granicę rozpoczynając wojnę to też należało ich złapać i podejmować herbatą czy jednak strzelać do napastników na integralność granic państwa.

Ciekaw jestem twojej reakcji jak dowiesz się, że buddyjscy mnisi nie są tacy świeci i pokojowo jak sobie markę wyrobili, ale mają za uszami długą i krwaą ścieżkę wojen oraz morderstw w imię "dobra sprawy".
Tytanowy_Lucjan - @michal0110: Sośnierz bardzo dobrze powiedział. Agresorów należy os...
Porównujesz Niemców z czasów 2 wojny światowej uzbrojonych po uszy do ludzi na pontonach?


@michal0110: Tak, a co? I jedni i drudzy byli nieproszeni. I jedni i drudzy niszczą kraje w które wkraczają. Różnice w detalach. Ja nie chcę mieć zniszczonego kraju, więc tak, mamy prawo się bronić.
Potencjalnie masz rację. Ale zamiast strzelać do ludzi, można ich aresztować, zapewne wysłać do domów itd. Wolisz jednak by ktoś pociągnął za spust.


@fervi: Gładziutko pomijasz clou, czyli to że zarówno "aresztowanie jak i wysyłanie do domów itd." zupełnie na tego typu ludzi nie działają - a wręcz wprost przeciwnie, tylko jeszcze nakręcają ich i im podobnych w poczuciu bezkarności.
@michal0110: Skoro mają ponton to nie są rozbitkami tylko najeźdźcami ekononimcznymi i należy wszelkimi środkami odstraszyć ich od nielegalnego przekraczania granic.

Zamiast strzelania można ewntualnie iść drogą australijską. Przylatujesz samolotem tzn. że masz hajs i możesz robić wypad od razu. Przypływasz? No to trafisz do obozu na terenie Afryki na wiele lat. Możesz z niego w dowolnej chwili wyjechać, ale na pewno do Australii przed rozpatrzeniem wniosku się nie dostaniesz.

No
Tytanowy_Lucjan - @michal0110: Skoro mają ponton to nie są rozbitkami tylko najeźdźca...
@fervi:

1) Czy aborcja jest spoko czy nie - Nie widzę problemu dla którego kobiety miałyby być inkubatorami. Je to dotyka osobiście i jeśli uważają, że nie chcą tego brzemienia nosić - to czemu wymuszać to na nich.


Aborcja nie jest spoko, ale w sytuacji, w której stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest złem koniecznym. Inaczej kobiety będą się bały rodzić, gdyż będą wiedzieć, że może się to skończyć
Konfus napalający się na zabijanie ludzi? Nic nowego.

Jest wiele sposobów, by w sposób humanitarny poradzić sobie z uchodźcami. Niektóre nie są specjalnie miłe: armatki wodne, gaz, deportowanie tych, którzy przeniknęli przez granicę i zostali złapani później. Nie wiem, co trzeba mieć między uszami, by strzelać do ludzi, którzy z różnych powodów chcą nielegalnie przekroczyć granicę .

Nie jesteśmy kacapami.
Aborcja nie jest spoko


@Kalifornix: Czemu? Sam mówisz, że lepiej traktować zwierzę lepiej niż np. bakterie, a jednak na tym etapie płód nie jest jakiś wybitnie inteligentny. Powinno Ci być go mniej szkoda niż np. świni, kota, a jednak tak nie jest.

w której jakaś komórka ulega degeneracji i zaczyna się replikować, rozszerzając tą degenerację.


@Kalifornix: Prawda. Jednak zarazem jest to komórka nieśmiertelna i w odpowiednich warunkach może przeżyć i