Wpis z mikrobloga

"2 splątane elektrony reagują tak samo na tę samą przeszkodę, bez wzgledu na odleglosc, zostało to udowodnione"
Zostało to udowodnione?
Jak dla mnie to splatanie kwantowe to jakieś uje muje dzikie węże, te teorie opierają się na tym że nie możemy zajrzeć do środka. Więc jak niby zostało to udowodnione? Musiał ktoś zajrzeć do środka.
A dowody matematyczne są 0 warte, już nie raz matematyczne wzory okazywały się niedokładne mimo pierwotnego założenia że są super.
#fizyka #nauka #matematyka #religia - też taguje bo to bardziej przypomina religie i wiarę niż naukę skoro nie ma dowodu.
  • 20
@GenLufa: Akurat splatanie kwantowe zostalo udowodnione. Moze nie w tym przypadku ale samo splatanie udowodnione zostalo.

"W latach 90. XX wieku eksperymentalnie udowodniono istnienie splątania pomiędzy fotonami odległymi od siebie o kilkanaście kilometrów (grupa Gisin'a, Genewa). Potem zaobserwowano to zjawisko na odległości aż 144 km – doświadczenie przeprowadzone na wyspach La Palma i Teneryfa (Anton Zeilinger i współpracownicy).

Według publikacji w Nature z lutego 2011 roku przeprowadzono obserwację rekordowej liczby 10
@tyrytyty: @tyrytyty mi wydaje się że oni to naukowo nazwali splątane.
A jak to rozkminić, to wcale nie są splątane.
Naukowcy myślą że złapali roga za byki, i że to klucz do teleportacji, chociażby informacji.
Pokażcie gdzie przesłali choćby cokolwiek?
Gdzie coś co dzieje się ma jednym końcu świata zgadza się z drugim?
@Obruni: Ale co Ty chcesz sie jescze dowiedziec?
Legancko wszystko Ci wyjasnil. Jestem pod mega wrazeniem o.O

Fakt ze sie zakrecil ale to wybaczalne :)

Swoja droga wyjasnenie efektu splatania pzy pomocy pary butow tez calkiem dobre :)

P.S

naukowcy podkreslaja, ze przy pomocy splatania kwantowego nie da sie przesłać informacji.


ze co? A czym jest wiedza o stanie splatanego obiektu ktorego nie widzisz uzykana przez okreslenie stanu obiektu ktory widzisz?