Wpis z mikrobloga

janusz kolarstwa pisze
Wielkimi krokami zbliża się jesień, wiec moim obowiązkiem jest dać Wam porady na temat jazdy podczas tej pory roku, żebyście byli doedukowani.
1. Ubiór
Podstawą komfortowej jazdy na rowerze jest odpowiedni ubiór. Co oznacza odpowiedni? Drogi.
Widełki zaczynają się od mniej więcej 2500 zł za komplet ubrań oczywiście bez butów kasku i okularów. Pamiętaj, że droga koszulka z krótkim rękawkiem da Ci więcej ciepła niż średnia lub tania kurtka. Ubrania mają być drogie.
2. Sprzęt
Tutaj jest troszkę trudniej. Jeżeli chcesz wymienić swój rower po sezonie jesiennym to proszę bardzo - jeździj na szosie w deszcz i nie miej szacunku do swojego roweru. Każdy wie, że jedna jazda w deszcz na szosie niszczy rower…
Do jazdy w gównianych warunkach wybierz gówniany rower, czyli gravela.
3. Warunki
Jesienią bywa niebezpiecznie przez padający deszcz i sliski asfalt. Jeżdżąc w takich warunkach możesz upaść. Moją radą jest:
Nie upadaj, to głupie i niepotrzebne.
4. Jakość
Jeżeli jesteś tutaj to oznacza, że jesteś zawodowcem. Pozwól sobie na odrobine roztrenowania - pierwszy tydzień jesieni jeździj ze średnimi 29-30km/h w górach. Niech to będzie Twój odpoczynek i czas dla siebie. Od drugiego tygodnia #!$%@? znowu do porzygu, to Twoje przygotowania do wyścigu o puchar sołtysa #!$%@? Górnego, który już w kwietniu 2024.
5. Jazda po ciemku
Jeżeli mało widzisz podczas jazdy nocą lub ciemnymi wieczorami to zacznij widzieć więcej, bo to bardzo niebezpieczne.
6. Lampki
Każdy pieprzy o tych lampkach, a to zwykły chwyt marketingowy. Po co Ci są niby lampki na rowerze skoro sam świecisz jak najjaśniejsza z gwiazd?
A Tobie, kolarko? Przecież Seba mówił Ci:
Widzisz jak świecą te gwiazdy? Przy Tobie to ch*j
To wystarczy.
W razie wypadku proszę skontaktować się ze mną, wskaże odpowiednie ubezpieczenie lub zakład pogrzebowy z najlepszą stawką.
7. Wyjazd
7 to szczęśliwa liczba, a jak wiemy - bycie szczęśliwym to coś wspaniałego. Aby osiągnąć pełnie szczęścia w jesiennym kolarstwie zalecam wyjazd gdzieś w pi*du daleko gdzie jest ciepło.
Praca? A po co Ci praca ziomek, znajdziesz se nową.
8. Unikaj poniżania się
Ja wiem, że masz rower MTB i wydaje Ci się, że to dobra opcja na jesień, ale odejdź od tego pomysłu JAK NAJ SZY BCIEJ. Niech jesienna chandra nie zmusi Cię do poniżania się i jazdy na tym podrowerze.
#rower #heheszki #szosa ##!$%@?
  • 5
Każdy pieprzy o tych lampkach, a to zwykły chwyt marketingowy. Po co Ci są niby lampki na rowerze skoro sam świecisz jak najjaśniejsza z gwiazd?

A Tobie, kolarko? Przecież Seba mówił Ci:

Widzisz jak świecą te gwiazdy? Przy Tobie to ch*j

To wystarczy.

W razie wypadku proszę skontaktować się ze mną, wskaże odpowiednie ubezpieczenie lub zakład pogrzebowy z najlepszą stawką.


@solimoes: Tutaj przydałby się tekst ja pacze do przodu a nie