Wpis z mikrobloga

@affairz Uwielbiam takie internetowe porady. Moze po prostu dala cene rynkowa, a osoba ktora to wzielszukala w tej okolicy i bylo za porownywalna cene, co 10 wczesniejszych ktore ogladala, ale w tym spodobal jej sie np najbardziej widok z balkonu plus bylo na 1 piertrze a nie 3/4 jak reszta. 48m2 za taki pieniadz to obstawiam wielka plyte. Wiec uklad wiekszosci jest identyczny.
@affairz: jak kiedyś szukałem mieszkania w Krakowie, facet prywatnie wystawił koło 8 rano ogłoszenie (ja dzwoniłem do niego koło 13:00, a nie zdążył zdjąć ogłoszenia), to mi opowiadał jak ktoś mnie ubiegł. Facet zadzwonił może z 15 min po wystawieniu ogłoszenia, dwie godziny później był już oględzinach i przyszedł z 5000 zł zaliczki na rezerwację, aby miał kilka dni na zorganizowanie całej gotówki.

W czerwcu tego roku to było, rynek wtórny,
@affairz Nie z narzutem 50-100k. A jak takie cos sie trafi, to takiecos sie zdarza raz na 5 lat, trzepiac ogloszenia codziennie. 48m2 to popularny teraz. Ale tak, jak przytulila tak szybko to jest szansa ze kolejny by dal 10-25k wiecej. Szkoda ze miasto nie jest w tagach.
@affairz takie eldorado sie skonczylo pod koniec 2021 gdzie ludzie kupowali wszystko za kazdy hajs. Takie 48 m2 mozna bylo kupic za rozsadne pieniadze w 2019 i sprzedac w 2023 robiac rzeczywiscie 50-100k. Ale inflacja, ewentualny kredycik, okres 3 lat, czynsz co miesiac i juz tak rozowo nie jest
@affairz:
Szczerze to w obecnym klimacie to czas wcale nie musi sugerować, że to jakaś okazja cenowa. Ja jak szukałem to miałem natychmiastowe alerty z otodom, które przeglądałem na bieżąco i dzwoniłem w przeciągu 10-15 minut na wszystko co się mieściło w moich widełkach i nie było jakąś totalną ruiną.
Bardzo często nie byłem pierwszym zainteresowanym...
@malebro

znaczy idą do notariusza pod koniec tygodnia


Może jeszcze uda jej się wystawić jeszcze raz za 100k więcej i ewentualnie po miesiącu wrócić do tego oferenta gdy nikt inny się nie znajdzie? Doradź jej to jako dobry brat! Ślubu z nim nie brała.
@szejas wtedy straci szansę na zakup tego domu, jest za 500 działką 12 arów dom w pełni wykończony lecz bez mebli, płot, sam dom ma 110m2


@malebro: NIech też da 5000 zł zaliczki.
@malebro jak maja gotowke, to raczej to na handel pojdzie. Zadatek zostal jakis wplacony? Zadatek nie zaliczka. Jesli nie to serio niech powie, ze chce miesiac poczekac, bo pare groszy wiecej na 99% bedzie mogla wyrwac