Wpis z mikrobloga

@rafesto: Kawe powinno sie pić 60-90minut po przebudzeniu dopiero, bo zaburza naturalne wybudzanie się. Masz rozwalony rytm dobowy, więc musisz wytrzymać bez kawy aż ci się naprawi
@rafesto:
Gratulacja, jesteś uzależniony od kofeiny i jest to zespół odstawienny!

BTW kawe powinieneś pic godzinę czy dwie po obudzeniu, jest taki neurotransmiter adenosine, który odpowiada za senność, zazwyczaj rano jest jeszcze na podwyższonym poziomie, łatwo łączy się z kofeina, przez co po zejściu kofeiny czujesz się senny.
@DrGreen_2: Po prostu benefity nie picia kawy po przebudzeniu są tak małe że nie warto się tym przejmować, tak samo wychodzenia rano na słońce, zimnych pryszniców do koloru do wyboru. Przeciętny człowiek nie ma czasu na takie bzdury. Zwykły "biohackerski" bullshit.

Huberman to gościu który preferuje trening bro-splitem, głosi o szkodliwości melatoniny i super poprawie teścia przez jakieś ziółka. Szaman i tyle
@Pan_Szeryf: jeżeli ktoś wali kawe od razu a później jest senny warto rozważyć coś takiego, co do wychodzenia na słońce rano to ma ogromne znaczenie i większość ludzi czuje ogromna różnice, rzeczywiście wyjść z psem czy samemu na spacer rano to takie czasochłonne zajęcie, nawet 10 minut zrobi różnice! Prysznic zimny potrafi obudzić lepiej niż kawa. Co lepsze zdana z tych czynności nic nie kosztuje a na pewno pomaga. Ale lepiej
@DrGreen_2:
1.

jeżeli ktoś wali kawe od razu a później jest senny warto rozważyć coś takiego

Wtedy tak ale OP napisał zupełnie przeciwne stwierdzenie

2.

wyjść z psem czy samemu na spacer rano

wyjście na słońce =/= aktywność fizyczna, huberman zaleca formę opalania

3.

Prysznic zimny potrafi obudzić lepiej niż kawa

Na ile? 10 minut? Testowałeś kiedyś? Bo dla mnie nie ma różnicy ale "biohakerom" nie przeszkadza żeby porównywać to do
@rafesto Miałem problem z kofeiną, piłem jedna lub dwie kawy dziennie i do treningu tabletka 200mg kofeiny i nagle przestaly te dawki działać. Odstawiłem na 2 tygodnie, początku były ciężkie, senność, rozdrażnienie, rozkojarzenie itd. Po 2 tyg bywało coraz lepiej, lepiej zasypiałem, lepiej się wstawało i nie bylem senny, sen się poprawił bo nie budziłem się w nocy, w ciągu dnia po drzemkach też było lepiej wiec przeciągnąłem do miesiąca czasu. Po
@Pan_Szeryf: OP jest uzależniony od kofeiny wiec jak jej nie wypił co czuje się #!$%@?. To normalne!

Co ty znowu wymyślasz? Przecież chłop promuje jak każdy aktywność fizyczna, ale odpowiednia ilość świtała z rana zmienia wiele funkcji w organizmie. Co ma jedno do drugiego?

Biorę zwykły ciepły prysznic a później kilka minut zimnego i daje to po prostu kopa, wszelakie zaspanie znika od razu! Nie wiem na ile dopamina wzrasta bo
@Sarza01: Widzę że nigdy nie byłeś na studiach jeżeli dla ciebie tytuł naukowy = niepodważalne twierdzenia

Tak wiem lepiej że Tongat Ali nie podniesie ci testosteronu ponad normę
Tak wiem lepiej że bro-split nie jest najoptymalniejszą formą treningu na hipertrofię
Tak wiem lepiej że melatonina z supli nie blokuje naturalnej produkcji melatoniny
Mam mówić dalej?

Wim Hof to też szaman, jego twierdzenia hiperwentylacja lub jak on to nazywa trening oddechowy wima
@Pan_Szeryf
co w takim razie sprzedaje Huberman? Co reklamuje? Jaki produkt?

Dla mnie tytuł naukowy > internetowy no name.

Niema czegoś takiego jak najoptymalniejsza forma treningu siłowego chłopcze. Nie istnieje takie coś. No chyba, że mi to udowodnisz w jakiś sposób.

Widocznie ten trening jest optymalny dla niego w jego sytuacji. Tu nie ma idealnych rozwiązań.

To co postulujesz nie istnieje.

Jak mam brać cię na poważnie?

Albo po prostu mi napisz
@Sarza01:

co w takim razie sprzedaje Huberman? Co reklamuje? Jaki produkt?

https://www.hubermanlab.com/sponsors

Dla mnie tytuł naukowy > internetowy no name.

Dla mnie też, ale wole noname'a z badaniami i dobrą teorią niż profesora z "zaufaj mi"

Niema czegoś takiego jak najoptymalniejsza forma treningu siłowego chłopcze. Nie istnieje takie coś. No chyba, że mi to udowodnisz w jakiś sposób.

A może być meta analiza? https://sci-hub.se/10.1007/s40279-016-0543-8
"When comparing studies that investigated training muscle
@Pan_Szeryf: Profesor neurobiologii na uniwerku medycyny w Stanfordzie. Do swoich podcastów zaprasza szereg specjalistów z nie tylko tytułami naukowymi, ale też pewnymi osiągnięciami. Powołuje się na badania.
O treningu ma kilka podcastów z Andy Galpinem, który to pracuje z topowymi sportowcami, medalistami olimpijskimi itd.

Skąd w takim razie czerpiesz wiedzę skoro tacy ludzie są dla ciebie szamanami?
@DrGreen_2:

OP jest uzależniony od kofeiny wiec jak jej nie wypił co czuje się #!$%@?. To normalne!

No tak normalne. ... No i co to ma wspólnego z naszą konwersacją? Odszedłeś od tematu

Co ty znowu wymyślasz? Przecież chłop promuje jak każdy aktywność fizyczna,

Odwracasz kota ogonem

ale odpowiednia ilość świtała z rana zmienia wiele funkcji w organizmie.

Jestem gotowy w to uwierzyć jeżeli wyślesz mi jakiś dowód

Co ma jedno