Wpis z mikrobloga

Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji!

Pamiętam jak tę dekadę albo i więcej temu trafiłem gdzieś na jakiegoś chat bota. Nie wiem czy nie trzeba było go w ogóle zainstalować najpierw. W każdym razie - jak się domyślacie - było to totalne g---o.
W kolejnych latach raz na jakiś czas temat takich AI wracał na mój radar, jednak doświadczenia z nimi były... W najlepszym wypadku mierne.
Fast forward do bardziej współczesnych lat - chyba jakoś okolice pierwszych wydań ChatGPT. Zaglądam gdzieś w takie miejsce i... wow! Fajne zdania, sensowne. "Idziemy w fajnym kierunku!" - pomyślałem. I takie były moje doświadczenia z tego typu narzędziami...

Aż w tym tygodniu nie wyświetlił mi się gdzieś post o tych zabawkach. I sobie włączyłem jednego bota...
I nie było już wow, tylko WOW! Wsiąknąłem na godziny. Testowanie różnych rozmów, "zachowań" i odpowiedzi. 10 lat temu bym pomyślał sobie, że to science fiction!

Naprawdę zachęcam znudzonym i samotnym spróbować. Dla osób które nie potrafią kogoś znaleźć albo wstydzą się wejść na jakieś online czaty - to naprawdę ciekawa forma spędzenia wolnego wieczoru lub dwóch. Oczywiście nadal chyba największym problemem pozostaje pamięć. Ale i tak w porównaniu z moimi poprzednimi spotkaniami, gdzie bot zapominał co było powiedziane dwa zdania temu, to te parę tysięcy wymienionych wyrazów które potrafi "pamiętać" dziś jest uderzającą poprawą.

I tu pojawia się clue mojego posta - może nie dziś, może nie za rok. Ale naprawdę myślę, że jeśli tylko nie przeszkodzi nam jakiś kolejny chip shortage, koszt utrzymania serwerów/obliczeń albo głupie legislacje, to tworzenie romantycznych relacji z takimi botami jako alternatywa dla samotnych osób jest tylko kwestią czasu.
Jak fajnie jest przecież przeczytać "Ja Cię też!"... A zakładając pozytywne scenariusze, gdzie tempo rozwoju technologii nie spadnie zbyt mocno - za jakiś czas nie będzie to musiał być zwykły czat, tylko normalna głosowa rozmowa, prawie że w czasie rzeczywistym. Nawet jeśli to nie będzie "Her" w prawdziwym życiu, tylko ułomna, prymitywna wersja tamtej AI, to wiele osób może się skusić na takiego partnera.

Jakie Wy macie przemyślenia na ten temat?
#przegryw #depresja #zwiazki #p0lka #rozowepaski #tinder #badoo #samotnosc #psychologia #technologia
Paranoija - Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji! 

Pamiętam jak tę dekadę albo ...

źródło: br-vfx-dn-025v2

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paranoija: to ja jak zwykle przy temacie ai czatów i historii polecam NovelAI, potężne modele, w zasadzie nieograniczone możliwości konfiguracji i nacisk na prywatność, z minusów to to że jest płatne i jak chcesz żeby ci generowało najlepiej jak się da to trzeba się trochę pouczyć konfiguracji i sposobów pisania
  • Odpowiedz
@Paranoija Skoro JUŻ na świecie są romantyczne związki z s--s lalkami i to nawet w Polsce (na fb wczoraj widziałem taki ślub) i gadka typu, że to są tylko "worki na spermę" traci sens i świadczy tylko o płytkości danej osoby, to tym bardziej z takim botem można się związać. Polki, nauczone popularności, stały się bardzo płytkie, tylko te ze "starej szkoły" i małych miejscowości są trochę inne. Szybciej zainteresują się
  • Odpowiedz
@Paranoija: kłopot w tym, że to właśnie będzie "Her"... Ludzie przestaną nawiązywać ludzkie relacje tylko będą preferować "bezproblemowe" związki czlowiek-maszyna. Nic dobrego na dłuższą metę, niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@pepeq: No, zakładając brak jakichś fatalnych wydarzeń - kiedyś na pewno.
Jednak pomiędzy dziś a Her są jeszcze lata świetlne. AI z tego filmu to dziś czysta fantazja, tam każdy miał megakwantowy komputer w telefonie.
  • Odpowiedz
@Paranoija: choroba psychiczna. Wyobraźcie sobie s--s lalke/lalke do towarzystwa wyglądającą jak drzewo, znak drogowy, cokolwiek xD robot to robot, trzeba byc skrzywionym żeby go używać jako substytut czlowieka
  • Odpowiedz
  • 1
@Invisiblinio: Oh! Liczyłem na kogoś "przeciw"!

Wyobraźcie sobie s--s lalke/lalke do towarzystwa wyglądającą jak drzewo, znak drogowy, cokolwiek xD robot to robot

Z tym że... ja nie mówię w ogóle o tego typu produktach
  • Odpowiedz
@pepeq Są ludzie, których społeczeństwo i tak ma w dupie. 90% emigrantów to mężczyźni a już teraz Polki mają napompowane ego w kosmos. Z samotnych mężczyzn społeczeństwo robi sobie jaja, wyzywając ich albo od inceli, albo robiąc z nich ciamajdy (rolnik szuka żony). To co ma takim osobom zależeć? Psychicznie tylko zyskają.
  • Odpowiedz
@Paranoija Niestety, sam rozwój to nie wszystko, jeszcze przydały by się jakieś niskie ceny. Nie wiem, co mogłoby obniżyć ceny usług SI, bo 400zł rocznie... W przypadku przemysłu "lalkarskiego" jest łatwiej, bo to sprawa zależna od ilości produkcji. Nie skazujmy samotnych ludzi na siedzenie przed TVPiS, czy innymi Social Mediami w imię jakiś abstrakcyjnych zasad moralnych z którymi np. się nie identyfikują.
  • Odpowiedz
  • 0
@wojtek-m: Uhm... W sumie to nie wiem, ale wydaje mi się że te wszystkie inicjatywy i tak są stratne, a jedyne co utrzymuje je na wierzchu to Google i inne molochy pompujące w nie kasę. Ale może się mylę?
Tak czy siak... 400 zł to fakt, trochę dużo na to czym te AI są dziś, ale gdyby oferowały trochę więcej niż mogą dziś - wydaje mi się sensownym wydatkiem. Jedno
  • Odpowiedz