Wpis z mikrobloga

dostałam efectin i afobam na depresję, marazm i lęki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ktoś tu brał i mi powie, czego się spodziewać i kiedy mi przejdzie irracjonalne zmęczenie i anhedonia? psychiatra odradziła na razie terapie, przy tym co zrozumiała z rozmowy ze mną, że bym sobie tylko dołożyła kolejne zadanie przy stopniu wypalenia 10/10.
#depresja #leki #efectin #afobam #nerwica #psychiatria
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunaria: Wenlafaksyna raczej niespecjalnie pomoże na anhedonię, trzeba jeszcze trochę dołożyć od siebie, to może wtedy coś to realnie da, zmęczenie raczej w jakimś tam stopniu zniesie. Alprazolam najprawdopodobniej będzie działać, choć z tym trzeba uważać.
  • Odpowiedz
@lunaria:
u mnie to głównie obojętność wywoływało i tyle, efectin znaczy się. motywacji czy coś wcale, zero chęci do czegokolwiek i obojętność na konsekwencje.
ale inni pewnie mieli więcej szczęścia do tych leków.

więc powiem czego z skutków ubocznych można się spodziewać: na początku może byc pogorszenie zarówno lęków jak i depresji, działanie lecznicze po ok 2-3 tygodniach, możesz mieć przyspieszony puls albo uczucie palpitacji. zaburzenia funkcji seksualnych. i jakieś pierdoły typu ból głowy, nudności, bezsennośc albo
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: aaa, to dlatego mi długo tłumaczyła, że w razie czego zapisuje też zoloft, gdybym miała negetywne rzeczy po efectimie. i że koniecznie mam iśc na l4 podczas wdrażania leków, ale to niestety, pani, może w listopadzie. a alfobam kazała na początku brać, a potem tylko doraźnie, gdybym poczuła większe napięcie psychicznie, ale ja już nie rozróżniam kiedy jest większe a kiedy mniejsze XDDDD

dziękuję ci bardzo za obszerne rady
  • Odpowiedz
tylko za negatywne nie uznaj, że głowa boli czy coś takiego raczej. bo jakieś negatywne będizesz miała na pewno, tylko tu może być źle, tak na serio źle. w sensie, ja po jednym dostałem mysli samobójczych których nie miałem wcześniej i nie chciały przejść przez parę tygodni, po zmianie leku przeszły a ta sama rodzina leków.

na pogorszenie lęków masz afobam a to na ogół nie trwa dużej niż tydzień więc pewnie Ci wystarczy afobamu.

no l4 to nie jest zły pomysł, po tym można się dziwnie czuć na początku. to działa inaczej przez pierwszy tydzień/dwa niż w kolejnych (mózg się adaptuje do zwieszkonego stężenia serotoniny chronicznie)

a
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: myśli samobójcze będą dla mnie totalnie abstrakcyjne, wiec jak tylko je zauważę od razu stwierdze "oho, to tak nie powinno być :P"

no doraźnie bo to narkotyczne i można mieć problem jak się za bardzo spodoba to uczucie relaksu XD

dlatego muszę unikać, bo znam swój mózg nonstop myślący, ktory lubi u----i i ten spokój po XD
  • Odpowiedz
@lunaria Jeżeli lekarz jest kumaty, to stosunkowo szybko przestanie Ci przepisywać benzo.

Co do Wenlafaksyny, to ma rację z tym L4, bo skutki uboczne mogą wystraszyć. Dlatego masz alprę, którą bierzesz na początku wdrażania snri. Gdy czujesz, że musisz, a nie na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
  • 1
@lunaria po benzo nie będziesz się tym przejmowała, będziesz miała totalnie w------e. 2 pierwsze tygodnie to możesz po tym spać, u niektórych tyle zajmuje nim zacznie to normalnie działać, wtedy tylko lekka senność będzie, zawsze bierz najmniejszą dawkę jaka działa, bo na to tolerancja rośnie mega szybko i można skończyć u dilera na ulicy, a tak ceny "trochę" wyższe.
  • Odpowiedz
@lunaria ja jestem 3 tydzień na efectinie 75mg i dostałem strasznego speeda, gonitwe myśli. Mam nadzieję że się trochę to uspokoi bo jest "aż za bardzo". Dodatkowo źrenice momentami są wystrzelone
  • Odpowiedz
  • 0
@losprzegrywos: a pozytywnie, że masz energie i robisz rzeczy, na które wcześniej nie miałeś ochoty, czy raczej to energia bezproduktywna, tzn. masz siłe, ale bez chęci?
  • Odpowiedz
@lunaria w większości bezproduktywna, bo na dłuuugo przed leczeniem zapuściłem się z życiem i prócz pracy nic praktycznie nie robiłem więc w zasadzie nie wiem jak to wykorzystać. Speed trochę ucichł i jest bardzo pozytywnie więc jest to dobry czas na zmiany.
  • Odpowiedz