Wpis z mikrobloga

Miej ból dupy bo pracownik którego chcesz zatrudnić ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia


@WujaTHC: Ze niby WHAT? Kto na starcie ma trzymiesiecny okres wypowiedzenia?

A tak odwracajac kota ogonem - ostatnio wplynelo do nas CV. Koles przez jakies 15 lat 15 razy zmienial prace. Popracowal po roku w roznych firmach. jakos tak z automatu kliknelo sie "odrzuc"
@Boczekzezboczkiem: @WujaTHC Panowie a od kiedy okresy wypowiedzenia przechodza miedzy firmami? Cos mnie ominelo? Cos przespalem?

Pomijamy fakt restrukturyryzacji.

Ani okresy wypowiedzenia ani prawo do urlopu nie przechodzi jak sie zwalniasz w X i zatrudniasz w Y.

Pomijam fakt jak sie dogadasz w Y - ale zgodnie z KP nie ma takiej opcji zeby przechodily "z automatu"
@gorzki99
Jak się zwalniasz z jednej pracy to nie możesz po prostu powiedzieć nara i następnego dnia już nie przyjść tylko obowiązuje cię okres wypowiedzenia w zależności od stażu pracy w danej firmie, 2 tygodnie, miesiąc albo 3 miesiące. W moim wpisie chodzi o to że Janusz ma ból dupy o ludzi którzy często zmieniają pracę (czyli tym samym mają krótki okres wypowiedzenia) i jednocześnie ma ból dupy o pracowników których chce
@WujaTHC: Wez mnie nie tlumacz na czym polega okres wypowiedzenia - 7 razy rzucalem papierami :P

Ale wez mnie wytlumacz to:

ma ból dupy o pracowników których chce zatrudnić którzy mają 3 miesięczny okres wypowiedzenia (czyli pracują w tej samej firmie co najmniej 3 lata)


Jak chce zatrudnic to maja 2 tyg wypowiedzenia. Jak pracuja w tej samej firmie to nie zatrudnia bo juz pracuja. Tego nie ogarniam.
@gorzki99 no niekoniecznie 2 tygodnie bo mogą mieć 3 miesiące. Wybraz sobie że pracujesz w jednej firmie 3.5 roku i chcesz zmienić pracę, wysyłasz CV do firmy janusza, a Janusz każe ci #!$%@?ć mimo że masz wszelkie kwalifikacje ale nie będzie czekał ponad 3 miesięcy aż skończy ci się okres wypowiedzenia.
@WujaTHC: No to teraz napisales o co chodzi :)

Wczesniej bylo "janusz nie chce zatrudnic kogos kto ma 3 miesiace wypowiedzenia" i odebralem ze nie chce zatrudnic bo nie bedzie mogl zwolnic od razu. I to mi sie nie spinalo.

Teraz wyszlo ze nie chce zatrudnic kogos za 3 miesiace (bo ten ktos ma 3 miesiace wypowiedzenia w poprzedniej firmie)

Ale to tez czasem da sie obejsc nawet jak obecny pracodawca
@WujaTHC: Tsoo? xD
Przecież januszom kompletnie nie zależy na lojalnych pracownikach i sami to dobitnie pokazują poprzez niechętne zawieranie legitnych umów o pracę albo płacenie pod stołem (okradanie z emerytury)
@WujaTHC: niech nie narzekają tylko zatrudniają ludzi na normalne umowy xD
Jak zatrudniają kogoś na umowy śmiecenie albo 1/8 etatu a reszta pod stołem to nic dziwnego że jest rotacja xD Mimo wszystko ludzie myślą długofalowo i zadają sobie pytanie z czego będą żyć na starość skoro składki emerytalne praktycznie nie są odprowadzane xd