Wpis z mikrobloga

Napisz z ciekawości jak bo chętnie się dowiem.


@killer87: dokladnie tak jak handlujesz wszystkim innym obecnie. Nie ma potrzeby bawic sie w blockchaina, bo tylko i wylacznie PP ostatecznie decyduje czy znaczek sie nadaje, do czego sie nadaje i czy go nie oleje.
Sama idea nft jako podpisywania cyfrowego dziela jest niby ok. Ja sam zarobilem kupe kasy wstrzelajac sie w rynek nft i sprzedajac tym ludziom jakies tam obrazki, nie powiem ze bezwartosciowe bo kazdy to bylo parenaście minut mojej pracy (nie generowalem nic, zadnego ai recznie robilem pewne obrazki) ale do tej pory jestem w szoku ze ktos za kupe kasy to kupowal. Nie zarobilem tyle co malpy tam zarabialy ale rok pensji
@sciana: tu nie chodziło o pranie pieniędzy tylko o golenie pieniędzy z naiwniaków.
Działało to tak, zatrudniasz artystów którzy robią jakieś tam obrazki nie ważne jakie. Sprzedajesz je pomiędzy dwoma podmiotami w rajach podatkowych (te przelewy faktycznie były ). I robisz hype kręcąc tą samą kasą.
I okazało się że naiwniacy zaczęli kupować za duże pieniądze linki do obrazków które ty zrobiłeś. A wcześniej zrobiłeś hype płacąc samemu sobie za nie.
@killer87: taki certyfikat ma 0 zastosowań bo nikt go nie będzie respektował. Bo czemu miałby ktoś go respektować? A jak była by instytucja która by egzekwowała jego wiarygodność i prawomocność. To czym się to różnie od istniejącego ładu np notarialnego?
Ktoś musiałby nadzorować wpisy , przekazania i wypisy. Dodawanie do tego blockchain jest tylko wrzuceniem trendy technologii. Bez żadnej podstawy i profitu.
@Ulyssos: spoko, przekażę. Co do wynalazków googla czy np metaversów to Ty wiesz, że wszystko kiedyś wyglądało czy działało jak gówno, nie? Na przykład weź sobie człowieku wyimaginuj (tylko usiądź, albo się połóż, bo możesz zemdleć z wrażenia i sobie głupi ryj rozwalić), że przykładowo telefony, telewizory, samochody czy cokolwiek innego kiedyś nie były tak zaawansowane technologicznie jak są teraz, szok, nie? Kiedyś to wszystko wyglądało jak gówno, działało jak gówno
@kroach: Krypto istnieje już od kilkunastu lat - i co? Zrewolucjonizowało świat? No niezbyt. Nie ma co przyrównywać czegoś bez żadnego praktycznego zastosowania do takich rzeczy jak telefony czy samochody. To że jesteś załadowany po kule w coś, czego nie rozumiesz, no to wiesz xd
@Ulyssos: owszem, jest co przyrównywać, czemu nie? I jeszcze typ będzie mi mówił, że jestem w coś załadowany po kule i czegoś nie rozumiem, bo przecież znamy się od dziecka i wie o mnie wszystko i jeszcze mi nawet w portfel zagląda i wie co robię z pieniędzmi XD dobry dzban dzbanecznik jesteś kumplu.
Kilkanaście lat, no rzeczywiście kupa czasu, bo przecież każdej nowej technologii wystarczy rok czy dwa od powstania
@kroach: ok, czyli jedynym co cię interesuje jest to, że da się na nim zarobić. W kasynie też się da, nie powiedziałeś nic sensownego i nadal nie odpowiedziałeś jakie jest praktyczne wykorzystanie krypto.
@Ulyssos: skąd Ty się urwałeś człowieku, bardzo przepraszam wielmożnego wykopka, że nie usatysfakcjonowałem Cię swoją wypowiedzią i nie widzisz w niej nic sensownego, błagam o wybaczenie. Najpierw pytasz o praktyczne zastosowanie btc, teraz sie #!$%@?, że nie napisałem nic o praktycznym wykorzystaniu krypto xD masz pretensje, że nie odpowiedzialem Ci na pytanie, ktorego nie zadałeś, no chyba, że wg Ciebie krypto = BTC i nie ma nic ponad to przepraszam bardzo