Wpis z mikrobloga

@R_O_T_T_E_N: Najbardziej satysfakcjonujące są te sytuacje, w których odkrywasz, że to działa też na nieco wyższym levelu, czyli np. jakaś przemysłowa chemia, materiały budowlane itd. zamiast markowych produktów w ładnych opakowaniach z nazwami mającymi robić wrażenie profesjonalnych na Januszach. Albo choćby części zamienne, typu komplet oryginalnych uszczelek za 100zł vs takie same uszczelki kupione luzem w sklepie z pierdołami dla rolników za maks 5zł.
Kwas solny około 20% kupiony jako regulator pH do basenu za jakies 20zl/5l w markecie budowlanym odkamienia czajnik na zimno w kilka sekund. Ale polecam rozcieńczyć do ok 5% I ubrać okulary ochronne i nitrylowe rękawiczki
@niecodziennyszczon: Ostatnio miałem tak z "inteligentnymi" żarówkami. Na którymś z dawniejszych filmów SciFana (tym o świetle) była nienachalna reklama Philips Hue, czy coś takiego. Zestaw startowy 3 nie-kolorowych żarówek to prawie 500 zł, kolorowych: ponad 800 zł. Poszedłem do Action, a tam żarówki smart po 25 zł xD A kolorowe po bodajże 30. Regulacja intensywności światła, temperatury, barwy, możliwość ustawienia harmonogramu, scenerii itd. itp. Oczywiście dedykowana aplikacja, wszystko sterowane z telefonu.
@kthxbye: Oczywiście - zdaję sobie sprawę, że produkt za 165 zł nie będzie tak wartościowy jak produkt za 1300. Ale jednocześnie nie uważam, że te różnice byłyby na tyle istotne, żeby dopłacać ponad tysiąc zł za żarówki. Dla mnie są całkowicie wystarczające, poziom ściemnienia mi odpowiada, co do żywotności: jak się któraś przepali, to wydam 25 zł i kupię nową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie mam