Wpis z mikrobloga

W sierpniu #niebieskipasek zadał to jedno najważniejsze pytanie, w związku z czym zaczęliśmy rozglądać się za miejscem na urządzenie małego przyjęcia z ceremonia na powietrzu dla ok. 35-45 osób.

Myśleliśmy początkowo, ze zakładając 50k budżetu urządzimy super imprezę na tak małą liczbę gości. Rzeczywistość była inna delikatnie mówiąc xD a stawki proponowane przez różne sale weselne i różnych uslugodawcow momentami były wręcz śmieszne (z tego miejsca pozdrawiam 40cm napis 'miłość' na stół państwa młodych za 400zl xD).

Kiedy okazało się, że w kwocie 70k zł da się urządzić co najwyżej skromne przyjęcie bez żadnych fajerwerek i przycinając na wszystkim, stwierdziliśmy, że rozum nas jeszcze nie opuścił, żeby wydać tyle na 10h zabawy dla ciotkow wujków i kuzynów których widujemy rzadziej niż raz w roku.

W związku z powyższym #chwalesie
Ponieważ otrzymaliśmy dziś oficjalne potwierdzenie zarezerwowania naszej wybranej daty ślubu na egzotycznym Mauritiusie dla nas i kilku najbliższych osób ()
Tym sposobem za jednym zamachem załatwimy i ceremonię i podróż poślubną ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: a pieniądze zostaną wydane w głównej mierze na wakacje i intymna ceremonię na plaży, a nie na wiejski stół dla wujka Mietka xD

Czekamy na pierwsze pretensje ze strony osób spoza kręgu zaproposzych najbliższych ( ͡º ͜ʖ͡º)

#slub #mauritius #zwiazki #zareczyny #rozowepaski #niebieskiepaski
Shyvana - W sierpniu #niebieskipasek zadał to jedno najważniejsze pytanie, w związku ...

źródło: temp_file7793450086670527436

Pobierz
  • 17
@Shyvana: ponad 1000na osobę i mało? liczycie tylko impreze czy też koszty ubrań, obrączke itp

My robiliśmy super imprezę w mieście wojewódzkim i ceny mieliśmy takie:
 Na rozpoczęcie kieliszek Proseco do toastu – 19 PLN/osoba
 4 daniowe menu serwowane z kawą/herbatą – 130 PLN/osoba
 Tort – opcjonalnie – od 17 PLN/osoba – oferta w załączeniu.
 korkowe 25zł

Jak pamiętam to kwiaty na stół były w cenie, dodatkowo
via Android
  • 1
@elena-mary czyli 2019?

No niestety z cenami wydarzył się jakiś nieśmieszny żart.
Dostaliśmy wycenę od 4 miejsc, nie jakichs luksusowych zamków itp( Śląsk) koszt talerzyka wahał się od 360 do 480 zł za osobe przy czym nie było w tym napojów ani alkoholu (dostępne pakiety za ok 120zl/os).

Kazda sala chciała ok. 10tys dopłaty za mała ilość gości.

Postawienie łuku i krzeseł na ceremonię poza USC 5k i dalsze tyle za zdobienia.
@Shyvana: przepraszam za prywatę, ale tak mi się kojarzysz z wykopaką i świętami, że aż się zdziwiłam, że nie było opcji ślubu w zaśnieżonej Laponii, gdzieś w okolicach domku Mikołaja, z powozem reniferów i gorącą czekoladą po ceremonii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)() wszystkiego najlepszego na nowej drodze i przepięknych, wspólnych lat odmierzanych świąteczną atmosferą!
via Android
  • 0
@general_bomba te 35-45 osób to nie było minimum po prostu mamy małe rodziny, a co do braku standardowego przyjęcia to jeszcze spięć nie było :D jak na razie wszyscy zaproszeni są bardzo podekscytowani :D
@Shyvana: Ech. no to macie najwyżej 40 obrażonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałem, że zaproszenie rodzeństwa naszych rodziców to coś naturalnego, zwłaszcza, że miałem z nimi dobre relacje, obskoczyłem też większość wesel rodzeństwa "ciotecznego" te 10, 15 czy 20 lat temu. Ale liczby są nieubłagane. Z mojej strony to jakieś 70 osób, ze strony różowej 90+, bo starzy z wyżu demograficznego i mają dużo rodzeństwa. A gdzie
via Android
  • 1
@general_bomba niestety tak jest. Jak początkowo myśleliśmy właśnie o ok. 40 gościach i założyliśmy te 50k budżetu to się nam wydawało że starczy na wodotryski xD a w Excelu ten budżet praktycznie skończył się na samej sali, żarciu i noclegu bo ludzie rozjechani mocno ( ͡º ͜ʖ͡º) a gdzie tu dalej xD

Wiadomo, że przy większej ilości gości koszt tak rowno nie rośnie bo przecież nie kupujesz
via Android
  • 0
@elena-mary jak sobie na najpopularniejszym portalu ślubnym zrzeszajacym uslugodawcow i sale wyszukasz z takim filtrem wesele do 50osob w śląskim to dostaniesz całe 5 wyników z czego kazde miejsce przystosowane jest do 100+ i od mniejszych przyjęć oczekuje dopłaty.

Zresztą, to już nie nasz problem ¯_(ツ)_/¯
via Android
  • 1
@Rdzawo_brody98 e tam spóźnione, za spóźniony uznałabym komentarz po Ślubie :D

Dziękuję, na razie wszystko ze strony hotelu poszło zaskakująco gładko, zaliczka poszła, teraz czekamy tylko jak pojawia się 2 biurach podróży odpowiadające nam terminy. Początkowo chcieliśmy osobno hotel i loty, ale wyszło na to że przy takim sztywnym terminie organizując samemu bez możliwości polowania na tańszy lot w biurze podróży jest oszczędność ok. 5-6k na parze