Wpis z mikrobloga

@erebeuzet: najprostsze.wyjscie - wizyta prywatna, nawet do domu przyjadą.

Nocna i świąteczna opieka - też może być.

A poza tym możesz #!$%@? swoją przychodnie i stwierdzic że MUSZA ci zapewnić pomoc. Albo skarga do nfz
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Zadzwoń do NFZ i zapytaj co masz teraz zrobić i przy okazji jak złożyć skargę. Mają infolinię dla pacjentów, właśnie po to. Jak pamiętam, to, to co napisałeś jest dla NFZ skandaliczne i wbrew umowie z nimi. Fundusz chętnie się tym zajmie.

W mojej przychodni terminy mam najpóźniej na następny dzień. Mogę nawet zadzwonić o 11 i teleporadę zwykle można dostać jeszcze tego samego dnia. Ba mogę umówić wizytę
  • Odpowiedz
@erebeuzet: a powiedzieli Ci chociaż co zrobić? Przecież oni podają adresy przychodni lub ambulatoriów, gdzie można się zgłosić. Ja sam dzwoniłem do nich może miesiąc temu pytać o stomatologa całodobowego. Swoją drogą na całą Małopolskę jest jeden. Do tego na jakimś #!$%@? zadupiu, gdzie w nocy niczym nie dojedziesz i jeżeli nie masz samochodu to bulisz ponad 200 za taxi.

Co do skargi to złóż i nie cackaj się. Trochę
  • Odpowiedz
Rejestracja w przychodni mowi ze wolny termin dopiero w poniedziałek. Teleporada tez nie jest możliwa.

Moge cos z tym zrobic


@erebeuzet: Jedź do tej przychodni z córką na wizytę. Założę się, że będzie tam pacjentów jak na lekarstwo.
  • Odpowiedz
aż się zagotowałem jak przeczytałem to co napisałeś, bo u mnie było tak samo i wszystko mi się przypomniało. Takie coś można zgłaszać?


@monsunz: NFZ wymaga, aby pacjenci byli przyjmowani w jak najkrótszym terminie. Jeżeli terminy są za długie to fundusz może przeprowadzić kontrolę i sprawdzić, czy nie jest to na przykład przyczyną złej organizacji pracy. Ale ciężko powiedzieć coś więcej, bo trudno jest przewidzieć jak postąpi urzędnik. Ten sam
  • Odpowiedz
@erebeuzet

dla porównania - u mnie w mieście 25k mieszkańców, Mazowieckie - nadal głęboki PRL - stacze kolejkowi pod przychodnia siedzą od 6 rano. Żużle na tym zarabiają, no ale jest popyt jest podaż.

Jak dzwonisz to słuchawka jest odłożona od tej 7 jak otwierają do 9.

Inaczej nie ma szans się dostać tego samego dnia albo w ciągu kilku dni do lekarza.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: w aptece są testy na anginę (czy bakteryjna) będziesz miał pewność czy to angina i potrzebny antybiotyk, jak wirusowa to i tak będą leczyć objawy. Jak miałem bostonkę i bardzo silny ból gardła to jedynie co działało to chyba gardimax (taki spray na ból gardła), zawiera lidokainę i to chyba dzięki niej ból gardła na chwilę znikał.
I dla jasności nie jestem lekarzem.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Rób jak @psiversum pisze, moja mama z miesiąc temu też jak nie mogła się do lekarza zarejestrować i wszyscy rzucali terminami z du(pupy), to zadzwoniła tam i powiedziała że albo prosi o skierowanie do danego lekarza szybciej, albo o refundację prywatnie. Raz dwa jej znaleźli lekarza w miejscowości 20km dalej na dużo bliższy termin.
  • Odpowiedz
@Sarza01: no weź wyobraź sobie, że moja rejonowa przychodnia w Krakowie funkcjonuje podobnie. Trudno się dodzwonić, jak już się uda to rejestracja jest tylko na ten dzień, ale miejsc dla dzwoniących jest mało. Żeby się zapisać na wizytę to najlepiej jest stać od 6 rano. Ale znowu, zapisują tylko na ten sam dzień, plus kilka osób mogą zapisać na kolejny. Jak nie uda Ci się zapisać to stoisz następnego dnia.
  • Odpowiedz
@psiversum: jedna z przychodni tak poszła z duchem czasu, że wizytę zamiast mailem i telefonem trzeba było umawiać osobiscie, kurła chory z gorączką mam #!$%@?ć z samego rana, wystać w kolejce kretynek żeby umowić wizytę na godzine np 12 tego samego dnia.
Wytłuczenie było takie że tego chciały stare i młode kretynki, które przyłażą osobiscie a taki tutaj mailem sie umawia, tak nie może być!
  • Odpowiedz
@erebeuzet: a ja w odroznieniu od powyzszych polecę poprostu to co mi pomoglo ostatnio na bardzo ostrą anginę. GLIMBAX- płyn do płukania gardła. Tylko jesli corka nie umie to niech pocwiczy ze zwykłą wodą najpierw. Plukalem również szałwią ( zrobic herbate i płukać gardło). Dodatkowo Argentin do psikania w gardło. Oba leki bez recepty a sporo mi pomogły. Zdrowia!
  • Odpowiedz