Wpis z mikrobloga

jako ze zaczalem biegac 2 miesiace temu to powoli musze zaczac zbierac sprzet jakis na zime XD co jest must have u was?

w ogole jeszcze sie zastanawiam czy moje nowiutkie novablasty 3 poradzą sobie w takim sniegu XD bo jak na asfalcie trafie na jakiś piasek to sie tak slizgam jakbym mial sie #!$%@?

#bieganie
  • 7
@zeldonosapl: Niestety przyczepność to największa wada Novablastów. Zastanawiam się czy na zimę nie kupić sobie Novalastów TR, one mają niby trailowy bieżnik, jest szansa że coś będzie trzymać.

Co do ciuchów, to długie getry, jakaś cienka koszulka termiczna z długim rękawem i do tego jakaś bluza biegowa albo wiatrówka, powinno wystarczyć/
@zeldonosapl: kiedyś były zimy, teraz nie ma, więc nic nie trzeba.

Najwyżej czasem robi się lodowisko i trzeba zmienić trasę, biegać po świeżym śniegu, albo się ubije albo stopi, wtedy wrócić na chodnik/drogi.

No można mieć jakieś gorsze buty na błoto.
@zeldonosapl czołówka, pasy odblaskowe, jaskrawe tshirty, jakieś długie ciuchy jakby poniżej -5 spadło. Czapka i rękawiczki oczywiście. Jeśli Kraków to maska.
Co do butów to novablasty faktycznie słabo, ciekawe jak te TR się sprawują. Ze sprawdzonych na zimę to gorąco polecam zwykłe kiprun KD500 - ich przyczepność na lodzie, śniegu i innych niemiłych nawierzchniach przyprawiła mnie o opad szczeny.
@zeldonosapl jak jest lód a nie śnieg, to w każdych butach będziesz się ślizgał. Ale są tego plusy, poprawa kadencji, do podczas taniego biegania , które jest mega wolne, to łydki pracują jak szalone. Ubiór. Czapka, rękawiczki- ja mam najtańsze wełniane, w których obcinam palce, cienka bluza z długim rękawem termiczna i na nią jakąś drugą ale teraz cienka luźną. Spodnie ja preferuje dresy, w leginsach mi niewygodnie. I smarować twarz kremem.