Wpis z mikrobloga

Audi A3 8L 1.6SR wolno łapie temperaturę. Termostat sprawny. W vcds widzę że jedna wartość temperatury to ciągle 60 stopni. Jak odłączę kostkę czujnika temperatury przy silniku to spada temperatura na desce, natomiast jak odłączę kostkę drugiego czujnika to nic się nie dzieje.
Najbardziej mnie zastanawia te 60 stopni, tak ma być? Błędów żadnych nie ma

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika
Spofity - Audi A3 8L 1.6SR wolno łapie temperaturę. Termostat sprawny. W vcds widzę ż...

źródło: IMG_20230919_132857

Pobierz
  • 10
@Spofity: Termostat oryginalny czy zamiennik? One mają to do siebie, że nieoryginalne nie otwierają/zamykają się do końca i samochód nie może złapać temperatury. 1.6SR powinien trzymać 90*C na postoju bez problemu.

Nauczony doświadczeniem kupuje termostaty w ASO lub oficjalne zamienniki, jeżeli są dostępne.
@Fracksh: teraz zamiennik, na ori to samo. No i na postoju normalnie utrzyma 90 stopni, nie w tym rzecz. Dość długo idzie do tych 90st, potem wszystko w porządku
@Spofity: może ta druga to temperatura 60 stopni to w dolocie jest. Czasem sobie ECU podstawia jakąś standardowa temperaturę gdy jest problem z czujnikiem. A stare samochody z lat 90 po prostu czytały temperaturę -40 stopni jeśli czujnik został odłączony.
Ale jak nie masz błędów to raczej sobie nie podstawia.

W jakiej grupie była ta temperatura 60? Gdzieś na stronie Ross tech jest dokładniejszy opis grup.
@biskup2k grupa 5.

@Fracksh może rzeczywiście tylko wydaje mi się że wolno się nagrzewa, nie mierzyłem tego z zegarkiem w ręku. Na codzien jeżdżę Megane 2 1.6 i tam (w porównaniu do tego audi) temperatura szybko osiąga wartość roboczą (i na desce i pod komputerem)
@Spofity: musisz porównać temperature w blokach pomiarowych w vcds w sterowniku silnika [01] i zegary [17] na postoju bez odpalani nawet na zimnym silniku. Jak wartości różnią się od siebie o 5 stopni to czujnik jest do wymiany.

Czujnik ma 4 piny 2 idą do ECU 2 na zegary.