Wpis z mikrobloga

  • 140
@LittleOpa no a z drugiej strony kogo ma wybrać? Źle jej teraz? 13, 14, osłonowe, dopłaty do węgla i cholera wie co jeszcze. Starsi chcą godnie żyć i nie obchodzi ich za czyje pieniądze jest to godne życie sponsorowane.
  • Odpowiedz
@kynx: a co mnie to obchodzi? Jak ją interesuje czubek własnego nosa to dobrze? Ja pierdyle, tutaj każdy ma manię tego żeby polityk zrobił dobrze jemu i interpretuje dobro Polski jako dobro swojego portfela, karykatura państwa…
  • Odpowiedz
Starsi chcą godnie żyć i nie obchodzi ich za czyje pieniądze jest to godne życie sponsorowane.


@kynx: no i to jest obraz porażki naszego społeczeństwa. Niewielu myśli o dobru narodu czy państwa. Myślą tylko o sobie i o najbliższej wypłacie.
  • Odpowiedz
@kynx: problem w tym, że dobrobyt młodych to dobrobyt emerytów. Już teraz wszystkie korzyści, które wymieniłeś są tylko symboliczne przez inflację. A poczekaj aż faktycznie zrobi się poważnie to emeryci będą w najgorszym położeniu, bo nie będą mogli sobie dorobić. Nie można bez przerwy rozdawać na kredyt.
  • Odpowiedz
dokładnie tak, ty również myślisz o przyszłości swojej więc dokonujesz takiego a nie innego wyboru.


@kynx: dlaczego zarzucasz mi, że myślę o swojej przyszłości? Dość wąsko chyba patrzysz na całą tę tematykę, ale to w sumie tłumaczy twoje zrozumienie dla egoizmu starszych ludzi (nie wszystkich, bo sam znam takich co wiedzą czym jest dobro ogółu).
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: w interesie rozsądnej polityki opartej na przychodach i wydatkach budżetu które mniej więcej się bilansują, a nie tak jak teraz gdzie wygenerowano 320mld długu poza budżetem. W interesie rządu który będzie robił to co trzeba, a nie to co się podoba. To droga donikąd.
  • Odpowiedz
@LoffeRemoo: ale co trzeba dla kogo? każdy ma różny czas przed sobą, zakładam, że Ty myślisz że masz jeszcze sporo lat życia i do tego mieszkasz w Polsce czyli właśnie chcesz głosować za swoim interesem. Z kolei emeryt jest w innej sytuacji, ma tego czasu niewiele, to nic mu po tym że za 30 lat w kraju może będzie lepiej jak teraz zaciśnie pasa (a może i nie) to woli od
  • Odpowiedz
problem w tym, że dobrobyt młodych to dobrobyt emerytów. Już teraz wszystkie korzyści, które wymieniłeś są tylko symboliczne przez inflację. A poczekaj aż faktycznie zrobi się poważnie to emeryci będą w najgorszym położeniu, bo nie będą mogli sobie dorobić. Nie można bez przerwy rozdawać na kredyt.


@kishibashi: tyle, ze to nie jest myslenie na te puste glowy. To zyje jak zwierzeta, z dnia na dzien.
  • Odpowiedz
@LoffeRemoo: przecież tak jest wszędzie na swiecie. Nikt nie głosuję na tych którzy im personalnie się nie opłacają. Ja też głosuję na platformę bo mi się to opłaca - chce mieć solidna gospodarkę. A taka babka ma gospodarkę w dupie bo i tak już nie dożyje konsekwencji pisowskich działań.

Jeśli myslisz że gdzieś na świecie jest inaczej to masz zaburzony obraz świata, lub żyjesz w wymyślonym przez siebie świecie.
  • Odpowiedz
  • 10
@LoffeRemoo Nie chcę bronić logiki starych bab ale czy ktoś tu chociaż spróbował je zrozumieć?

Ta baba żyła w biedzie w latach 80tych, później w latach 90tych opozycja obiecała kapitalizm i lepsze życie.
Co z tego przyszło starej babie? Hiperinflacja, utrata oszczędności, zamknięcie jej zakładu pracy, prywatyzacja wszystkiego jak leci, w zamian głodowa pensja i brak perspektyw.

Miało być lepiej jej dzieciom, a mimo to w 2004 jej syn wyjechał do UK,
  • Odpowiedz
Jeśli myslisz że gdzieś na świecie jest inaczej to masz zaburzony obraz świata, lub żyjesz w wymyślonym przez siebie świecie.


@TurboDynamo: A jednak krajami demokratycznymi, w których rządzą populiści są m. in.: Polska, Węgry, Turcja, a nie cały świat. Wiara w jakieś ideały to nie jest życie "w wymyślonym świecie"...

ale co trzeba dla kogo? każdy ma różny czas przed sobą, zakładam, że Ty myślisz że masz jeszcze sporo lat życia
  • Odpowiedz
@LoffeRemoo:

a co mnie to obchodzi? Jak ją interesuje czubek własnego nosa to dobrze? Ja pierdyle, tutaj każdy ma manię tego żeby polityk zrobił dobrze jemu i interpretuje dobro Polski jako dobro swojego portfela, karykatura państwa…


@LoffeRemoo: Na koniec dnia kładę się jako Zamanosuke i wstaje jako Zamanosuke. Umrę jako Zamanosuke. Tak więc głęboko gdzieś mam ten kraj i ludzi w nim zebranych z wyjątkiem moich najbliższych. Tylko moje ja
  • Odpowiedz
A jednak krajami demokratycznymi, w których rządzą populiści są m. in.: Polska, Węgry, Turcja, a nie cały świat. Wiara w jakieś ideały to nie jest życie "w wymyślonym świecie"...


@LoffeRemoo: praktycznie każdym krajem rządzą w mniejszym lub większym stopniu populiści. Trzy kraje które wymieniłeś to po prostu kraje z zakompleksionym społeczeństwem na których robi wrażenie prymitywne pokazywanie siły.
W dalszym ciągu nie udowodniłeś żadnej ze swoich tez.
  • Odpowiedz