Wpis z mikrobloga

#alkohol #alkoholizm #alkoholzawszespoko #narkotykizawszespoko Dobry wieczór, przepraszam może jakiś niedoinformowany jestem ale mam wrażenie, że w ostatnich miesiącach zrobiła się straszna nagonka na alkohol. Mianowicie wszechobecne reklamy w internecie (głównie yt) o treści mniej więcej takiej, że jak pijesz piwo (alkohol)( ͡° ͜ʖ ͡°) to w ogóle jesteś alkoholik i jakiś menel. Tak samo jak w formacie YT Shorts jest jakiś były narkoman i alkoholik który teraz mówi, że alkohol to największe zło ludzkości i od jednego kieliszka wódki to twój organizm umiera przez trzy tygodnie. Również problem pojawił się wśród moich kumpli. Dwóch chłopów obalających dawniej po sześć-osiem piw na łebka na jakiś większych melanżach przeczytało książkę byłego nieżyjącego już alkoholika i postanowiło, że już się nie napiją alkoholu nawet sporadycznie (tj. raz w miesiącu). Co ciekawe jeden z nich również ma książkę od tego samego typa tylko o paleniu ale palić nie przestał (xD). Nie powiem, lubię sobie czasem wypić socjalnie na wyjściu piwko czy dwa albo w domu (to już znacznie rzadziej i mniej) do czipsów i jakiegoś filmu i nie widzę w tym problemu i teraz pytanie czy ja jestem jakiś #!$%@? i nie widzę u siebie problemu czy to w ostatnim czasie zrobiło się popularne a nawet złe (spożywanie alkoholu). Nie wiem co już o tym myśleć bo kończą mi się opcje do socjalnego spożycia kulturalnie piwka i zarazem zaczynam tęsknić za melanżami z #!$%@? się jak szpadel i rozmowie o głupotach. ale wysryw jprld dobranoc.
Rhodie - #alkohol #alkoholizm #alkoholzawszespoko #narkotykizawszespoko Dobry wieczór...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-19 001217

Pobierz
  • 8
@Rhodie: im więcej kampanii uswiadajacych tym lepiej. Jednak jak to w życiu. Trzeba rozróżnić alkoholika od osoby która lubi wypić piwo lub dwa w weekend albo przy okazji spotkania ze znajomymi. Byli alkoholicy często prowadzą swoj przekaz do osób uzależnionych, które powinny ograniczyc alkohol do zera i się leczyć. Dla takich ludzi zostawianie furtki w postaci jednego piwa może być zgubne. Wczoraj był post wykopka, który wpadł cug po kilkunastu latach,
@Rhodie: społeczna świadomość wzrasta. Podobnie było z fajkami. Jeszcze w latach zerowych paliło się w co drugim lokalu i teoretycznie nie było z tym problemu. Potem wjechał zakaz i okazało się, że prawie nikt nie chce powrotu z tamtego stanu.
Też lubię alkohol ze znajomymi, ale w ostatnich latach zacząłem sobie lepiej uzmysławiać jakie to gówno. Już lepiej, żeby ludzie dmuchali na zimne niż tkwili w starych stereotypach. Polska jest nadal