Wpis z mikrobloga

  • 55
@erebeuzet ja ZAWSZE zaczynam od pchania- w ten sposób nie wyglądam jak debil na ulicy - ruch pchania da się wykonać napierając lekko masa ciała na drzwi, ruch ciągnięcia widać z daleka :p
  • Odpowiedz
@Retsew: jest zasada (niekiedy łamana), ze wyjscia z pomieszczeń publicznych powinny otwierać sie na zewnatrz, to na wypadek ewakuacji i paniki, zeby nikogo kie zdusić. Nie wiem czy straż pozarna przy kontrolach sie o to nie czepia.
  • Odpowiedz
@Rasteris: to zależy. Bo jak masz kilka par drzwi w jakimś korytarzu to na bank one będą otwierać się do wewnątrz, ponieważ jakby się wszystkie otwierały odwrotnie to by hamowały droga ewakuacji innymi osobom
  • Odpowiedz
@erebeuzet kiedyś się spotkałem z gościem w drzwiach jak wchodziłem do pracy, stoję i patrzę że gościu się mocuje z drzwiami chce wyjść, pchając drzwi, stoje tak chwilę i patrzę co gościu odpierdziela
. W końcu ogarnął że aby wyjść musi pociągnąć je do siebie. A na końcu jak się mijaliśmy w drzwiach mówi do mnie : Kurde całe życie pchałem, a dziś musiałem pociągnąć. Śmiechom nie było końca
  • Odpowiedz
@erebeuzet a wiesz, że to nie problem z Toba, tylko to źle zaprojektowane drzwi?
Jeśli masz je pchać, to powinny mieć duża płaska blachę do tego.
Do ciągnięcia dluga, duża rura.
Proste
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Jest zasada w projektowaniu drzwi, że jeżeli jest na nich element za który można złapać, to należy drzwi pociągną, jeżeli płaska powierzchnia, to należy pchać. Istnieje popularny design drzwi w stanach, który z jednej strony ma rurkę za którą się łapie aby ciągnąc, a z drugiej płaską metalową blachę. Gdyby tylko wszystkie drzwi w przestrzeniach publicznych projektowane były zgodnie z zasadami dobrego designu :/
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Kiedyś w grach były dość popularne sekwencje QTE, gdzie odgrywana była jakaś scenka i w odpowiednim momencie trzeba było wcisnąć wyznaczony przycisk, mając ograniczony czas na reakcję.
Informacje pchaj/ciągnij na drzwiach to właśnie odpowiednik quick time events w realnym życiu.
  • Odpowiedz