Wpis z mikrobloga

Witam mam pewien problem mam 29 lat
Od roku mam kaszel ból gardła bez przerwy i cały czas czuję coś w gardle jakby ropa i ja to wypluwam i to jest krew świeża z gardła.
Byłem u alergologa nic nie wyszło nie jestem uczulony astmy nie mam. Pulmologa Byłem tez nic nie wyszło w płucach i teraz mam iść do laryngolog bo mówią że to zatoki lub nie wiedzą co mi jest
Badania krwi mam dobre.
Co to może być??
#medycyna #lekarz #lekarze #pytanie
#zdrowie
  • 18
@mateo9311: No wygląda na coś w nosie lub gardle/krtani/tchawicy. Przydałyby się jakieś badania z użyciem rurki do nosa i gardła. Ew obrazowe jakieś , zdjęcia.

Czasem też chłoniaki tak się zaczynają, ale umieszczone są gdzieś indziej np w płucach (rtg).
rtg powiedział lekarz że nie robi tego.


@mateo9311: Czemu niby? Raz na kilka lat spokojnie można.

jakie badanie z użyciem rurki i gardła co to za badanie??


Nazw nie pamiętam, ale żeby dokładnie obejrzeć i zatoki i gardło trzeba robić jakieś "skopie". W google idzie znaleźć te nazwy.

lekarze twierdzą że alergia zapalenie gardła lub zatoki


Tylko za długo to trwa.
@RozowaZielonka:

nie bo nie chcą tego robić twierdzą że alergia na pyłki zatoki lub zapalenie gardła. ja cały czas w gardle czuję jakby był cały podrażniony jak rana była albo coś i ciąglę trochę krwi wypluwam bez przerwy
@nowywinternetach: no bo pyta kiedy miałem zdjęcie to ja że dwa lata temu to nie chce mi dać a ja lekarza proszę że skierował a ten dowali tekstem przez ten czas nic się nie wykluło i nie ma potrzeby na rtg.
a pytanie jeszcze a może to być od palenia papierosów w sumie od dwóch lat palę czy to od tego może być te objawy ??
@mateo9311: dzisiaj miałem pacjenta rok temu (prawie co do dnia) płuca czyściutkie, dzisiaj 40 mm zmiana w prawym dolnym płacie - najpewniej przerzut. Jak Ci lekarz mówi że nie zleci RTG bo dwa lata temu miałeś RTG to go poproś żeby dał Ci to na piśmie - zawsze działa ;)
@mateo9311: Z doświadczenia powiem tak ;) RTG spoko jak masz złamaną nogę. Wykonaj sobie CBCT zatok i HRCT Klatki piersiowej Ale po skierowania udaj się do specjalistów. Idź do laryngologa i pulmonologa oni Cię dalej poprowadzą bo może badania o których mówię są zbędne. Jak z Twoją wątrobą ?