Wpis z mikrobloga

Zrobiłem przeciwciała anty HBs bo w USG wyszło że ,,wątroba o podwyższonej echogenicznosci (jak w stluszczeniu/ toksycznym uszkodzeniu)” oraz szukam przyczyny niedawno przebytego #sibo

Jak interpretować wynik? Chyba jeszcze muszę zrobic badanie ,,HBs antygen”

Szukam przyczyny uszkodzenia wątroby, mam lekką nadwagę (180/87) no ale bez przesady. Podejrzewam też #pregabalina że może ona mi uszkodziła wątrobę.

Alt ast ggtp, foswazata zasadowa, morfologia, lipaza, amylaza, ob, żelazo, crp w normie

#zdrowie #medycyna #watroba #wirus #wzw #wzwb #pytaniedoeksperta
Turkotka - Zrobiłem przeciwciała anty HBs bo w USG wyszło że  ,,wątroba o podwyższone...

źródło: IMG_6036

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Nie jestem lekarzem, przeciwciała HBs możesz mieć wysokie jeśli byłeś szczepiony, więc sam test przeciwciał raczej nie jest miarodajny.
Więc raczej trzeba zrobić HBs antygen.

wątroba o podwyższonej echogenicznosci (jak w stluszczeniu/ toksycznym uszkodzeniu)

Konsultowałeś to w ogóle z lekarzem? Na badaniach wychodzą różne takie rzeczy, które nie zawsze są bardzo poważne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Socah:

nie martwi bym się takimi wynikami


No właśnie się martwię bo przeżyłem sibo a to było piekło i już trzy tygodnie po skończonej antybiotykoterapii mam wrażenie że coś jest nie tak, nie chce ponownie mieć sibo bo to szału można dostać a raczej to się nie robi bez jakiejś przyczyny.
  • Odpowiedz
  • 1
@hurb: lekarz na NFZ na 5.2024 a chciałem w takim lepszym miejscu gdzie maja nowoczesny sprzęt to 2025 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale wille oligarchów same się nie postawią a ja mam zdychać w kolejce
Turkotka - @hurb: lekarz na NFZ na 5.2024 a chciałem w takim lepszym miejscu gdzie ma...

źródło: IMG_6073

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@tangerine_: No stawiam na wątrobę ponieważ w usg wyszły nieprawidłowości. Na razie sam sprobuje porobić jakieś bardziej rozszerzone badania. Do gastro na NFZ jestem zapisany na maj ale jak się ponownie dużo gorzej poczuje to pójdę prywatnie. Z badań jeszcze zrobię antygen wzw B oraz czekam na dwa wyniki żeby wykluczyć autoimmunologię.
  • Odpowiedz
  • 0
@miss-durniu: duże wzdęcia gdzie symetykon nie pomagał oraz częstszy luźny, często tłusty stolec. Po antybiotyku na razie jest spokój ale tez cały czas suplementuje ekstrakt z nasion ostropestu na odtłuszczeniu wątroby oraz imbir na noc żeby jelita dobrze działały, oczyszczały się.
  • Odpowiedz
@Turkotka: głupie pytanie ale co rozumiesz przez wzdęcia?
Ja mam ucisk w prawej części jamy brzusznej, który też czuje na lędźwiach. Badałem wątrobę w USG i jest odtłuszczona, ale w górnej granicy poprawnych wymiarów i nie powinna powodować ucisku. Lekarz stwierdził sibo i chciał od razu dowalić antybiotyk ale stwierdziłem, że najpierw wykonam test (czekam na termin). Wydaje mi się na logikę, że jakby to bakterię produkowały nadmiernie gazy rozszerzające jelita
  • Odpowiedz
  • 0
głupie pytanie ale co rozumiesz przez wzdęcia?


@miss-durniu: pierdziałem bardzo dużo xD Wyrostek pewnie by Ci wyszedł w USG także nie wiem. U Ciebie odwrotnie niż u mnie bo ja przed testem marudziłem o antybiotyk a mi nie chciał dać xD

Zrób test sibo na spokojnie tylko dzień przed rygorystyczna dieta, gotowane jajka, gotowany kurczak z ryżem bez przypraw. To ważne bo ja za pierwszym razem wróciłem do domu bo miałem
  • Odpowiedz
ważne bo ja za pierwszym razem wróciłem do domu bo miałem za wysoki początkowy wynik


@Turkotka: a test miałeś na nfz/w pakiecie medycznym? Bo ja za niego niemal 300zl wywaliłem, więc na odesłanie mnie do domu sobie nie mogę pozwolić ;)
Dzięki za info o diecie. Postaram się trzymać chociaż moja dieta to głównie kanapki ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@miss-durniu: Ja byłem prywatnie. 300zł? Robisz wodorowo metanowy? Ja robiłem tylko wodorowy- 150zł. Za pierwszym razem nic nie zapłaciłem, i tak w takim teście bierze udział więcej osób naraz więc co nie było tak że specjalnie dla mnie pielęgniarka przyjechała
  • Odpowiedz
@Turkotka: według osoby wykonującej badanie test wyszedł pozytywnie, bo wynik jest powyżej 20ppm. Siedząc tam 3h czytałem w necie o tych testach i niby za pozytywny należy brać owszem wynik powyżej 20ppm ale w pierwszych 90min badania..
Pójdę do galstrologa i zobaczymy co mądrego powie. A jak u Ciebie?
miss-durniu - @Turkotka: według osoby wykonującej badanie test wyszedł pozytywnie, bo...

źródło: 1000009778

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
A jak u Ciebie?


@miss-durniu: No u mnie wirus B czy C wyszedł negatywnie więc może po prostu stłuszczenie wątroby. Na razie będę brał tylko suplementy i będę czekał czy SIBO wróci.

Tutaj moje wyniki:
https://wykop.pl/wpis/71940161/jest-czego-sie-obawiac-morfologia-w-normie-wyniki-#255462145

Edit: no u Ciebie nie ma SIBO ale też nie wiem czy przy tak długo otrzymywanym wyniku 0 urządzenie pomiarowe działało prawidłowo (nie znam się to się wypowiadam xD)
  • Odpowiedz
urządzenie pomiarowe działało prawidłowo


@Turkotka: heh nawet się o to dopytywałem osoby prowadzącej badanie, bo urządzenie było pęknięte przy ustniku ale powiedziała, że pytali o to producenta i w niczym to nie orzeszkadza i urządzenie działa poprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz