Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób ogarniających siłownię/dietę/sylwetkę. Mam około 172cm wzrostu, sylwetka raczej krępa i z dużym body fatem. Nie mam wcześniejszych doświadczeń z siłownią.

Jakiś czas temu postanowiłem ogarnąć sylwetkę, zacząłem z 86kg. Po 2 miesiącach mam około 80kg. Dużo ruchu (praca "chodząca"), deficyt kaloryczny i treningi siłowe. Tygodniowo spada około 0,7-0,8kg. Staram się przeprowadzić "rekompozycje"- jem sporo białka, trochę tłuszczu i resztę zapycham węglami. Jeżeli chodzi o trening siłowy, to cały czas idę do góry z ciężarami.

Jestem świadomy że mam jeszcze sporo tłuszczu, natomiast jedna rzecz mnie "niepokoi". Otóż moja sylwetka, mimo tego że jestem na sporym deficycie w jedzeniu + treningi, sprawia wrażenie bycią "szerszą" niż wcześniej (przed startem). Czy jest to normalne? Widać że mięśnie (bardzo dawno nieużywane) się pojawiły i "zbiły".

Moim celem jest sylwetka "plażowa". Czyli nie duże, zarysowane mięśnie, niski bodyfat około 10-11%. Dodatkowo nie jestem zbyt wysoki, więc w moim przypadku zbyt duża ilość mięśni nie wyglądała by dobrze.

Czy robię to dobrze? Czy to normalne że na początku tak to wygląda? Może zamiast iść do góry z ciężarami, powiniem jednak ćwiczyć na mniejszych ciężarach? Nie chciałbym się obudzić za jakiś czas z wyglądem Pudzianowskiego :D Nie wydaje mi się że jestem w stanie to osiągnąć będąc na sporym deficycie + cięzkich ćwiczeniach, ale postanowiłem zapytać o opinię tutaj. A może powinienem odpuścić trening siłowy i być tylko na deficycie + robić cardio?

Dzięki za pomoc

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #trening #dieta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @splitzy mógłbym prosić o rozszyfrowanie pierwszego słowa? Bo w zaleznosći co to za słowo, może zmienić cały kontekst :D Rozumiem że moje pytanie może być śmieszne dla osób które są zaawansowane na siłowni, no ale dla mnie to początki i dla mnie to dosyć ważne zagadnienie ;p i czemu nie mam szans wygladac jak pudzian (na szczescie...)?

@mirko_anonim: to znaczy ze jak mozesz robic progress i dodawac ciezary to to rob, na poczatku przygody z silownia szybko bedziesz dokladal i o to w tym chodzi. Z tym pudzianem chodzi o to, ze tak sie nie wyglada z przypadku po kilku latach spedzonych na silowni. Do tego potrzeba dobrego genu, wielu lat ciezkiej pracy i duzej ilosci sterydow
@mirko_anonim: Jeśli zaczynasz z treningami siłowymi to pewnie nie masz zbyt dużo masy mięśniowej i sylwetka plażowa przy takim wzroście pojawi się gdzieś w okolicach wagi 70 kg. Wzrost mięśni taki, że będziesz zbyt dużym Ci nie grozi, musiałbyś jeść nadwyżke kaloryczną i ćwiczyć kilka lat bez przerwy, a pewnie i tak ze względu na naturalne limity organizmu nie byłbyś "zbyt duży"; nawet za 10 lat ostrego treningu przy dobrym bf