Wpis z mikrobloga

3 miesiące temu miałem operacje wyrostka robaczkowego (laparoskopowo, ale było grubo, był ropień)
Na tą chwilę robie szybkie spacery czy rower, ale chciałbym jakiś konkret.
Przed operacją bardzo mi się spodobały ćwiczenia z kettlami i ogólnie chciałbym wrócić do tematu, natomiast nie jestem pewien czy to dość czasu, w zaleceniach czytam, że bezpieczny czas od operacji to 6 miesięcy.
Mam obawy, bo rzadko ale nadal się zdarza, że rwie mnie w miejscu po wyrostku jak mam bardziej aktywny dzień i zrobię coś ekstra.
Co zrobić?

#kettlebell #kettlebells #silownia

Co zrobić w takiej w sytuacji?

  • Wrócić do kettli, ale powoli, np małe ciężary 60.0% (6)
  • Ćwiczyć siłowo, ale bez brzucha,np hantle+ławeczka 40.0% (4)

Oddanych głosów: 10

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wpiot: jeden człowiek potrzebuje miesiąca na rekonwalescencje, inny paru miesięcy, najlepiej iść do dobrego fizjo i z nim to przegadać, wtedy działać
  • Odpowiedz
  • 0
@oxbowx: Taka podstawowa regeneracja na pewno jest ok, czuje się dobrze, ale pierwsze 2 tygodnie miałem drzemki w ciągu dnia jak małe dziecko :)
  • Odpowiedz
@wpiot: miałem wylany wyrostek, operacje miałem normalna nie laparoskopowa. Po 3 miesiącach już delikatnie ćwiczyłem ale dalej odczuwałem ból w miejscu cięcia. Nawet po 6 miesiącach robiąc rolkę na brzuch odczuwałem dyskomfort w tym miejscu.
  • Odpowiedz
w zaleceniach czytam, że bezpieczny czas od operacji to 6 miesięcy.


@wpiot: Bzdura totalna. Przy dobrym rehabie pooperacyjnym po ok. 6 tygodniach spokojnie możesz wdrażać intensywniejsze ćwiczenia siłowe
  • Odpowiedz