Wpis z mikrobloga

684 706 + 140 = 684 846

Ostatnia z kilku zaplanowanych tras za Chełmżę i autostradę A1, w kierunku Wąbrzeźna, oczywiście w poszukiwaniu ciekawych miejscówek na tamtejszych wioskach.

Celem ostatecznym dziś było Zajączkowo, gdzie stoją mury ok. 750-letniego gotyckiego kościoła. Jak niesie wieść gminna na tablicy informacyjnej, kościół w ruinie był już w XVII wieku, potem na chwile odbudowany, ale od 200 lat już w stanie ruiny. Wieś Zajączkowo przywitała mnie też najlepszą dożynkową instalacją jaką widziałem w tym sezonie, a może i w ogóle, w żyćku. Wygrali #!$%@? z Bizonem xD

Teraz kącik zażaleń:
1) wyjebka na osiedlu, na drugim kilometrze. Stoję na czerwonym, do przejścia podchodzi typ, mi się zapala zielone, jemu czerwone ruszam, toczę się i #!$%@?, jakby mnie nie było, przezroczysty rowerzysta. Baran ładuje mi się pod koło, ominąłem go za jego plecami, blisko krawężnika, no i nie wypięty położyłem się na asfalcie. Typ usłyszał sto #!$%@?ów w dupę i nawet się #!$%@? nie obejrzał. Strat większych nie mam, oprócz siniora na udzie i lekko skrzywionego siodełka.
2) trzy kilometry piachu na trasie bo na oko 50-kilowe bydle hasało po wiosce, na środku skrzyżowania. Piesio nie wyglądał na miłego, wolałem odbić w pola.
3) nigdy więcej roweru z mechanicznymi tarczami, to gówno rozregulowuje się co 2 jazdy

-----------------------------

#kwadraty

Jakieś 40km nowych dróg za Chełmżą, i co ciekawe alternatywny dojazd do Chełmży od strony Unisławia. Niby pojechałem tam tylko załatać kwadraty, a asfalt okazał się cudny, będę korzystał częściej, bo jest może 45km zamiast 40 z Fordonu tamtędy.

Max square: 21x21 (-)
Max cluster: 752 (+5)
Total tiles: 2655 (+33)

#rowerowyrownik #wykoptribanclub #ruszbydgoszcz #100km

Skrypt | Statystyki
cultofluna - 684 706 + 140 = 684 846

Ostatnia z kilku zaplanowanych tras za Chełmżę ...

źródło: Firefox_Screenshot_2023-09-09T19-10-43.649Z

Pobierz
  • 6
Niby pojechałem tam tylko załatać kwadraty, a asfalt okazał się cudny, będę korzystał częściej, bo jest może 45km zamiast 40 z Fordonu tamtędy.


@lodzia_ to Twoje rejony więc pewnie znasz, ale jak nie znasz to polecam wylot na Unisław:

Chełmża -> Bielczyny -> Głuchowo -> Parowa Falęcka -> Trzebcz Szlachecki

Chyba nowy asfalt miejscami, ruch znikomy, fajnie się wiją pagórki :)