Wpis z mikrobloga

Mam pytanie techniczne do Mirków z działu #motoryzacja.

Wymieniam aktualne wtryskiwacze w toyota avensis 2.0 D4D T25 i utknęłam. Step bro I’m stuck. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ułamałam końcówkę/pin w w kluczu do zaworka wtryskiwacza (na zdjęciu), który został w dziurce tegoż zaworka. Już pomijam fakt, że to w ogóle nie powinno mieć miejsca, to chciałam zapytać czy macie jakieś pomysły na wyciągnięcie takiego złamanego, utknietego pina? Jeden wyszedł magnesem neodymowym, ale drugi #!$%@? ułamał się w połowie i nie chce za bardzo wyjść :/

Druga kwestia - rozmontowuje te wtryskiwacze, bo przecież się #!$%@? zapiekły na amen i będę musiała wyciągać je specjalnym ściągaczem, ale aktualnie nie mam ani klucza do zaworka, ani nie jestem w stanie włożyć kolejnego. Ktoś ma sprawdzone metody na wyciągnięcie zapieczonych wtryskiwaczy np. LIQUI MOLY 3379 korzystał ktoś?

Krew mnie zaleje i #!$%@? mnie strzeli, ale wierzę w moc wykopu i może ktoś mnie uchroni od wizyty w serwisie za połowę wartości auta lub kupna prasy hydraulicznej za ćwierć? XD

#toyota #mechanikasamochodowa #silnik #auta #naprawa #naprawasamochodow #motoryzacja #samochody #serwis
d_mascha - Mam pytanie techniczne do Mirków z działu #motoryzacja. 

Wymieniam aktual...

źródło: IMG_9411

Pobierz
  • 11
  • 0
@sberatel: inny użytkownik tego auta prawdopodobnie zajechał silnik, bo był poziom oleju poniżej minimum, zaświeciła się pomarańczowa kontrolka, dojechał do domu i na nastepny dzień silnik powiedział amen