Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia 4 miesiące do końca roku i de facto końca nielimitowanego kredytu 2%. W przyszłym będzie to margines transakcji i wrócimy do sytuacji sprzed paru miesięcy. Nie ma możliwości, żeby stopy procentowe gwałtownie spadły.
Mam również inną teorię, jeśli zdarzy się tak że pis straci władzę, to glapa z przydupasami zaczną specjalnie podnosić stopę procentową, ale nie po to żeby zwalczyć inflację, a po to żeby zwalczyć nowy rząd. Podwyższą im w ten sposób koszt długu.
#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredyt2procent
  • 16
@xxvv:

Według mnie:

1. Stopy procentowe nie spadną przez najbliższe trzy miesiące
2. Program kredyt 2% nadal będzie dostępny w przyszłym roku, tyle, że będzie limit. Moim zdaniem gdzieś w okolicy 20-40 tysięcy umów na rok.

Jak kogoś dzisiaj nie stać na kredyt 2%, to raczej ciężko, że za 4 miesiące będzie go stać. Nieliczni zmienią pracę, podwyższą zdolność i znajdą nieruchomość. Obecnie mamy górkę i skumulowane zainteresowanie z kilku miesięcy.
@KoxKoxu21: Zapytałem, inflacja w Czechach za sierpień, 7,3%. Zapytaj glapińskiego jaką mamy inflację i jaką mamy stopę procentową. Zapytaj Powella o inflację w USA i stopę procentową.