Wpis z mikrobloga

Czy utrata ok. 10-15 włosów po myciu i czesaniu to jeszcze norma czy rozpoczęty proces łysienie?

Następnie wycierając pastę na włosy ręka zostaje kilka na dłoni.

Jak to u was wyglądało? Mam trochę zakola, zwłaszcza z jednej strony i boję się że pójdzie to dalej

#lysienie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@progresywneprzeladowanie: Nie.

Włosy, które ulegają degradacji od DHT się miniaturyzują, nawet nie zauważysz, gdy taki włos spada. Samo w sobie wypadanie włosów podczas mycia może być oznaką różnych dolegliwości, ale akurat nie ma związku z łysieniem androgenowym.
  • Odpowiedz
@progresywneprzeladowanie: U mnie to wychodzą garściami prawie (kilkaset włosów dziennie spokojnie), od 8 lat tak mam, zakola się powiększają ale co zrobić. Żadne minoxodile 5%, ścierki ani masaże nie pomagają specjalnie więc już mam w------e w to.

Ojciec lat 60 ma wysokie czoło i zakola, ale nie jest łysym emerytem więc nie będzie tak źle jeśli pójdę tym samym trybem.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer bez problemu możesz sobie ogarnąć proszki od dermatologa. Bodajze 30 pln na miesiąc wychodziło, a mi pomogło. Niestety bierzesz do końca życia, albo do momentu do którego chcesz mieć włosy
  • Odpowiedz
@progresywneprzeladowanie: Mnóstwo jest czynników, stres też. Często niedobór kwasu foliowego, żelaza, d3. Do tego są różne fazy wzrostu włosa i czasem wypada ich więcej. Nie zawsze masz na to wpływ.

Warto zbadać poziom niedoborów dla czystej głowy.
  • Odpowiedz
wtedy oceń czy coś się dzieje. Jeśli tak to finasteryd


@rivers666: Duże ryzyko obniżenia libido i niesprawnej kuśki w trakcie zażywania. Możesz wybrać - włosy i podobanie się kobiecie ale niesprawność seksualna vs. jurny zakolak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz