Wpis z mikrobloga

Piękny ból dupy helmutow

"Polska zbroi się do tego stopnia, że ​​można by pomyśleć, że nie jest częścią sojuszu - prowokuje "Welt", pisząc, że Polska nie wykazuje wysiłków na rzecz NATO w takim stopniu jak Niemcy czy Francja."

#wojna #nato #ukraima
  • 78
  • Odpowiedz
NATO to organizacja mająca swoje dokumenty doktrynalne. Kierunki rozwoju określa się na szczytach, co jest podawane do publicznej wiadomości.

Ja nie muszę niczego twierdzić, bo wiem jak jest - w NATO nie dąży się do tego żeby każda armia posiadała ten sam sprzęt - dąży się do tego żeby armie były w stanie współdziałać - więc np. każda musi mieć jednakowy system stopni wojskowych, współdziałające systemy dowodzenia i łączności etc.


@Bordomir: no i?

ale z tym odrzuceniem pomocy to
  • Odpowiedz
@aarahon: no i zamawiając sprzęt spoza Niemiec nie wyłamujemy się w żaden sposób z NATO xD natomiast spełniamy normę 2% PKB, która od ładnych paru lat jest tematem numer 1 w sojuszu - Niemcy już odciągnęły do wymagań? Czy dalej udają, że ich to nie dotyczy?
  • Odpowiedz
Chyba nie rozumiesz dwóch zdań, które sam napisałeś.


@Bordomir: ja je bardzo dobrze rozumiem. Ty chyba masz z tym problem skoro nie potrafisz napisać wprost o co Ci chodzi.
  • Odpowiedz
bo taki FA-50 jest przystosowany bardzo dobrze.


@jozef-dzierzynski: do czego niby jest przystosowany? XD
FA-50 to gówniany samolot szkolny w dodatku z bardzo przestarzałą awioniką - do tego stopnia, że wiele samolotów w aeroklubach ma lepsze wyposażenie.
  • Odpowiedz
która najprawdopodobniej nigdy nie powstanie XD


@KaiserBrotchen: Nie powstanie bo wolski tak na filmiku powiedział? No to troche słabo bo właśnie Malezja je zamówiła
https://breakingdefense.com/2023/06/korean-aerospace-industries-long-term-plan-to-become-a-major-combat-aircraft-supplier/

The Royal Malaysian Air Force (RMAF) will acquire 18 of the FA-50 Block 20 “Fighting Eagle” trainer/light combat aircraft, a jet jointly developed by KAI with Lockheed Martin in
  • Odpowiedz
absolutnie nie.


@aarahon: no to co proponujesz kolego skoro nawet pro-niemiecki rząd PO przez dwie kadencje nie wyrwał żadnego dobrego kontraktu. Co proponujesz po tym jak modernizacja Leo 2PL wyszła jak wyszła? Jak dla mnie były negocjacje, niemcy nie chcieli dać tyle co koreańczycy i tyle, reszta to ból dupy zza odry.
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: i tylko Niemcy są w NATO? xD Jakoś z Amerykaniami się dogadali w sprawie Abramsów. NATO nie ogranicza się do Niemiec. Nie próbowali stworzyć z kimś innym czołgów, stawiają na licencje.
  • Odpowiedz
Nie powstanie bo wolski tak na filmiku powiedział?


@jozef-dzierzynski: W0lski jest debilem co już wielokrotnie tłumaczyłem.

Block 20 nie powstanie z prostej przyczyny. KAI ma już kilka lat opóźnienia w tym projekcie i jednocześnie absolutny brak postępu w pracach nad nim. Przypominam, że projekt był ogłoszony w 2019 i planowano jego zakończenie w ciągu roku. Całość lotniczej części KAI jest zajęta pracą nad KF-21. Samolot 6 generacji jest dla nich dużo lepszą inwestycją niż przestarzały samolot szkolny o praktycznie zerowych
  • Odpowiedz
@HlHl: Antoni zalatwil helikoptery, Mariusz systemy opl, policjanci dorzuca oddziały przeciwpancerne. Brakuje zwiadu na koniach, ale podobna prowadzą negocjacje
  • Odpowiedz
Helmutowi


@panzerfucker: a może w naszym interesie też jest wspieranie Helmuta a nie pompowanie hajsu w Koreę? Ale oczywiście polska strong i będzie konkurować z Niemcami xD
Patałachy z pisu z narodowcami jak się biorą na politykę to jest padaka
  • Odpowiedz