Wpis z mikrobloga

#devops #android #programista15k #bieganie
Mam taki pomysl na plikacje na tel. Wiele cwiczen wykonuje sie w pewnym tempie, np. bieganie. A gdbyby tak zrobic apke ktora ma wgrane piosenki bez beatu i dopiero odpowiednie i rytmiczne bieganie generuje beat piosenki, cos jak beat saber ale reagujacy na kroki?

Telefon w kieszeni w odpowiedniej pozycji i kontrola zyrozkskopu. Zauwazylem ze biega mi sie lepiej wlasnie gdy biegne zgodnie z beatem w tle bo jakos nogi same chca isc w rytmie :D Co wy na to? Jest potencjal?
  • 14
@janciopan: nie wiem ale slyszalem że zegarki do wyliczania kroków opierają sie na ruch ręki. Wystarczy ręką nie ruszać i nic nie policzą (np. Chodzenie na bieżni z rękami położonymi na biodrach lub na górze nad ekranem, albo normalne bieganie ale jak to niektórzy trzymają ręce sztywno przy ciele)
@jacekkowalski9122 wszystko co się opiera na żyroskopie to bardziej pic na wodę niż jakaś prawdziwa technologia do określania ruchu w przestrzeni. jak piszesz, każdy kto biegał na bieżni to widzi jakie są spore różnice między prawdziwą odległością a tą podawaną przez żyroskop w urządzeniu. Tak samo kontrolery ruchowe w konsolach, tam to też bardziej opiera się na behawiorstyce ;)
janciopan - @jacekkowalski9122 wszystko co się opiera na żyroskopie to bardziej pic n...
@janciopan: ewentualnie można by wymysles urządzenie do zakładania na kostkę. Już lepiej ale np. nie wiem jak dobrze by to działało jak wchodzisz po schodach (np. Schodki na siłowni) i generalnie pod górę w zależności od nachylenia tej góry
@jacekkowalski9122: jest też stryd i adidas micoach.

@havocki: pomysł ciekawy ale bez większych szans na monetyzacje.
Większość biegaczy biega z telefonem tylko na początku swojej przygody z tym sportem. Potem wjeżdża zegarek GPS, który obliczeniowo nie ogarnie czegoś takiego.