Wpis z mikrobloga

@herbatananoc: w Olsztynie psychopaci powystawiali mieszkania po 23k/m2 za stan deweloperski. Tu jest wykoczone materialami nie z OBI/Leroy plus jest to centrum stolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@herbatananoc: Tylko 2x więcej na metr niż każde obskurne mieszkanie w wielkiej płycie na przedmieściach. Patrząc na ten wskaźnik to tak jest warte, ale bardziej wynika to z relatywnego porównania do pozostałem części rynku
  • Odpowiedz
  • 1
@jakuba94: wiem wszystko, ale w takiej cenie to już bym się spodziewała widoku na park ;) Tu nie umiem nawet ocenić, czy większość okien jest na Sapieżyńską, czy na Franciszkańską, ale jeśli na Franciszkańską (balkony), to chyba głośnawo.

@Zulf: czym jest wykończone, to by trzeba zobaczyć na żywo. Dla mnie akurat na oko sporo do skucia, ale kwestia gustu.

Czyli jak zawsze: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja...
  • Odpowiedz
@chinski_pierozek: Znajoma ma dom z linia brzegowa Ukiel. Przez caly dzien pierdzą skutery wodne, a od 20-5 rano #!$%@? muzyka w Piracie xd I tak dzien w dzien, przez cale wakacje.
  • Odpowiedz
@Zulf: mnie nie musisz przekonywać że to nie ma sensu XD jeszcze pół biedy jak jest jakiś mega ładny widok na jezioro, ale z tego co widzę to większość tych mieszkań nie będzie go miała w ogóle. Może i dużo wad ale za to drogo i bez zadnych zalet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@GreatSolidUser: I już się komuś spodobało, jak widać po rezerwacji, ale po prostu zastanawiam się jak to się ma do cen rynkowych. Łatwo powiedzieć, że jak Śródmieście (bo to żadne centrum), to musi być drogo. Bardzo lubię tę okolicę, ale jednak do metra to tam jest kawałek, do pijaków drących się na Starówce blisko, blok tuż przy ulicy, więc super cicho nie jest, widoki z okna bez szału... Zaskoczyło mnie to
  • Odpowiedz
@chinski_pierozek mowa o Azyllium czy Omega? Jedno i drugie padaczka za taka kase, ale z Azyllium jest chyba jeszcze ciekawiej. Harmony group to sie chyba nazywa. Maja otwarte kilka inwestycji z czego np wlasnie w Azyllium nawet lopaty nie wbili i nie odgrodzili terenu gdzie to ma powstac (poczatek Zurawiej). To samo jest na Wyspiankiego. Postawiony plot i zbieraja rezerwacje. Czuje ze sie to skonczy jak z Centaurusem.
  • Odpowiedz
@herbatananoc: Ja uważam że te "kapy na łóżkach" też mają znaczenie... Bo jak się komuś taki styl podoba i nie będzie nic robił to cena jest dużo bardziej atrakcyjna niż kiedy wiesz że jak masz tam mieszkać to tam będzie kupa rzeczy do zaorania więc na remont dodatkowe 500k wydasz (zakładając wysoki standard)...

Biorąc pod uwagę jak paskudnie jest to mieszkanie wykończone to cena dla mnie nieatrakcyjna - nie wiem jakbym
  • Odpowiedz
  • 1
@Pantegram: nie doczytałam szczegółów, ale jeśli w tym już jest garaż, piwnica i całodobowa portiernia, to obawiam się, że to normalna cena jak na apartamentowiec. :/

Znam kogoś, kto za podobny metraż płacił ponad tysiąc złotych kilkanaście (edit: bliżej 10) lat temu (z tym że tam jeszcze był basen i ogrodnik na patio). A ceny wszystkiego bardzo wystrzeliły.
  • Odpowiedz
  • 1
nie wiem jakbym do tego podeszła jakby mi się wykończenie podobało. Na pewno też oprócz lokalizacji to że to jest apartamentowiec sporo podbija cenę.


@Pantegram: i jeszcze: może nie doceniam lokalizacji. Jakby to było Powiśle, to bym słowa nie powiedziała, ale Franciszkańska? Nie wiedziałam, że to taki rarytas.
  • Odpowiedz
@herbatananoc: A mnie nadal ta cena dziwi, bo ja za mieszkanie 60m2 z garażem, piwnicą i ochroną całodobową płacę 900 zł/msc gdzie i tak uważam że to jest dużo i nas zarząd deweloperski rucha (i nawet wiem że nas rucha bo chodzę na spotkania wspólnoty i wiem że płacimy absurdalne stawki za sprzątanie czy utrzymanie zieleni) :/

Gdyby to jeszcze było 120m2 mieszkania no to ok, ale biorąc pod uwagę że
  • Odpowiedz