Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ej czaicie ten bezsens? Człowiek myśli sobie "jeszcze tylko 40 lat pracy.." ale 40 lat pracy i co dalej? Głodowa emerytura, starość, zmęczenie, słabe zdrowie. Przecież po tym czasie nie będę w końcu szczęśliwy a wręcz przeciwnie (o ile dożyje). Człowiek na co dzień pracuje i wyczekuje weekendu, świąt, urlopu, wakacji po to żeby.. odpocząć od pracy xD Przecież my żyjemy w jakiejś symulacji xD Jak ja mam być szczęśliwy? Wmawiać sobie, że praca u prywaciarza to moje marzenie? Nawet podczas 2 tygodniowego urlopu nie jestem w stanie w pełni wypocząć bo myślę o rachunkach, codziennych obowiązkach, drożyzny w sklepach.. nie jestem w stanie się zresetować i o niczym nie myśleć. Musiałbym być milionerem żeby mieć taki spokój psychicznym bo życie przypomina mi non stop jakim jestem biedakiem. Co zostaje? Upijać się? To skuteczne ale krótkotrwałe. Niektórzy ludzie szczęście widzą w dzieciach - na prawdę? Jeszcze dokładać sobie obowiązków i kosztów? A może szczęście ich dziecka (że jest do pewnego wieku beztroskie) = ich szczęście i wtedy odnajdują sens życia w tym całym bezsensie? Jedyny przepis na szczęście to chyba być po prostu bogatym (i zdrowym). Wtedy znajdujesz przyjaciół, znajomych, kobietę, podróżujesz, żyjesz pełnią życia. Nawet jeśli to nie są prawdziwe relacje to co z tego? Przecież wasze kobiety nie zauważyły was przez to że jesteście przeciętni tylko zawsze jest jakiś czynnik "za coś" (najcześćiej partnerka jest brzydsza albo mniej zarabia).

#przemyslenia #zycie #feels #filozofia #przegryw #pesymizm #nihilizm #depresja #antynatalizm #antykapitalizm



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ej czaicie ten bezsens? Człowiek myśli sobie ...
źródło: rYnHEn8rq
  • 24
@mirko_anonim: Trzeba szukać jakiś małych szczęść pomiędzy życiem w trybie praca dom praca dom. Ehh ciężko jest, chciałbym mieć taki charakter jak ludzie którzy nie wykorzystują urlopów xD Ja sobie sam wyliczam żeby mnie pracodawca czasami na jednym dniu nie oszukał xD
Anonim (nie OP): Prawda jest taka że jesteśmy trybikami żeby bogaci mogli żyć w dostatku. I nie chodzi mi o prywaciarza który zapewne mimo że wygląda na bogatego to ma więcej problemów niż jego pracownicy. Chodzi o tłuste świnie z polityki. Szefów korporacji. Celebrytów itd. Chodzi o elite która bawi się naszym kosztem. A co do dzieci to Tak dzieci dają szczęście. Nie mówiąc o tym że jeśli nie będziesz kochał
@mirko_anonim:

Nie mówiąc o tym że jeśli nie będziesz kochał i dobrze wychowasz to nie skończysz samotnie na kanapie w pokoju czy w domu starców


Skończenie samotnie czy w domu starców to uczciwa cena żeby nie sprowadzać nowego życia ma ten świat. Z zdrowiem to ruletka a jeżeli chodzi o ścieżkę zawodową to będzie coraz ciężej przy obecnie postępującej automatyzacji wszystkiego.
@Kodzirasek: rozwody się zdarzają ale nie można zakładać czarnego scenariusza
To tak jakby bać się jeździć autem bo może zdarzyć się śmiertelny wypadek
Bez kobiety nie będziesz szczęśliwy
Anonim (nie OP): Moja ciotka miała syna jedynaka a i tak wylądowała w DPS, a synek wyjechał do Hiszpanii i w ogóle się matką nie interesował. Chowała ją dalsza rodzina. Tak więc przestańcie pisać te bzdury, że dzieci zajmą się wami na starość bo różnie może być. A co jak dziecko umrze przed wami, zginie w wypadku?