Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

lubiłem rosół, ale jak pojadłem ramen czy pho w Azji, to jego smak jest teraz dla mnie tak płaski i nudny, że szkoda gadać


@lysyzlombardu: ramen to makaron a nie zupa, wywaru nie powinno się wypijać bo ma giga dużo soli i jest przez to niezdrowy (i z tego też może wynikać to że odczuwasz 'płaski smak' rosołu).
  • Odpowiedz
@rivers666: dokładnie. Biali ludzie jedzą steki wołowe, potrawy bazowane na krewetkach, homary, nawet owady w Azji, a p0lacy jak jakieś afrykańskie dzikusy zajadają się odpadowym mięsem ze świni.
  • Odpowiedz
@rivers666: Nietrafna ta pasta. Ani rosół ani schabowy to nie jest polska kuchnia.
Rosół to po prostu podstawowa zupa stosowana praktycznie wszędzie, natomiast schabowy to w miarę nowy nabytek i jest zwykłą wariacją sznycla po wiedeńsku który swoją drogą jest tanią wersją sznycla wiedeńskiego (po wiedeńsku robiony ze schabu, wiedeński robiony z cielęciny).
A problemem jest to, że Polacy nie znają swojej własnej kuchni, bo poza kilkoma popularnymi pozostałościami jak pierogi
  • Odpowiedz
Dlaczego więc mówisz o brukwi i Rzepie a pomijasz druga stronę?


@vitovia: Nie wiem, może dlatego że tak jadł ułamek procenta ludności?

schabowe i rosół to nie dania polskie, tylko dania uwielbiane w polsce.

Natomiast w dawnej kuchni mieliśmy dwa fronty. Chłopski o którym i mówisz i dworski na którym w duzej mierze opiera się współczesna kuchnia.


Czyli mówisz że NIE ISTNIEJE obecnie współczesna kuchnia polska.
  • Odpowiedz
@plusem-wyklety: przedwojenna kuchnia be like:

żur z ziemniakami, zupę z kaszą czy żytnią zacierką, zalewajkę, czyli kartofle gotowane z wodą i zaprawione mlekiem, kartofle na rzadko, kartofle z kapustą, kaszę z kartoflami, zacierki z kartoflami, kapustę z grochem, kaszę z mlekiem lub słoniną, kluski żytnie, polewkę na maślance lub serwatce, zupę grochową, kapuśniak. Latem zupy z jagód, pomidorów, gruszek, rabarbaru, podawane z kartoflami lub kluskami. Do tego chleb, czasem z twarogiem
  • Odpowiedz
@SPACE_MARINE: dania które wczesniej wymieniłem to dania stricte polskie. Jest tego dużo więcej. Wiec istnieje kuchnia polska. Przy czym obecną (tak jak wszystkie inne) jest już pełna naleciałości. Np dania oparte na ziemniakach do której kuchni byś przypisał skoro ziemniaki używamy od ok 200lat? Podobnie Pomidory, czy możemy dania włoskie oparte na pomidorach przypisywać do kuchni włoskiej czy też śródziemnomorskiej skoro Pomidory obecne są tak jak ziemniaki, 200lat? Ciężko zdefiniować stricte
  • Odpowiedz
Uuuu polskie pierogi, takie najlepsze. Nie dość, że nazywają się RUSKIE


@rivers666: w wielu miejscach dzisiaj nie ruskie a ukraińskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polska kuchnia jest żenująca


@rivers666: to jest pierwszy fakt z jakiego zdałem sobie sprawę na emigracji.
Drugim mitem który upadł jest ten że polskie kobiety są najpiękniejsze czy jakoś tak. Nie, nie są.
  • Odpowiedz
Kuchnia polska to np. dziczyzna, której przeciętny Polak nie ma w ustach nawet raz w roku.


@Wyso52: to tak jak przeciętny Polak 100, 500 i 1000 lat temu XD
  • Odpowiedz