Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@plusem-wyklety: o panie jak się cieszę że trafiłem na Twój post z tymi ksiązkami. Widzę tam jest parę innych jak np te:

https://sklep.wilanow-palac.pl/staropolskie-przepisy-kulinarne-receptury-rozproszone-z-xvi-xviii-w-zrodla-rekopismienne-p-398.html?trk_e=9&trk_o=259&trk_hb=37&trk_hp=1&trk_re=9&trk_ro=240

https://sklep.wilanow-palac.pl/staropolskie-przepisy-kulinarne-receptury-rozproszone-z-xvi-xviii-w-zrodla-drukowane-p-378.html

na pewno kupię. Czy pasta czy nie, OP trochę racji ma, chociaż to pewnie zależy od domu i kto jak gotuje. Ja lubię gotować, od 4 lat ostro się poprawiłem w tym temacie i dopiero zauważyłem że w rodzinie żadna kobieta nie potrafi dobrze gotować, a
  • Odpowiedz
@rivers666: Kurła, już prawie, no już prawie chciałem dać plusa, bo jak widzę ziemniory gotowane i typowe januszowsko-komunijno-niedzielne obiadki polskie to dostaje spazmów z pogardy, i już myślałem, że jest ktoś na świecie kto mnie rozumie...
a ten #!$%@? zaczął o jednej z tych kilku przyzwoitych i ciekawych rzeczy w tej kuchni, czyli o pierogach. No ja #!$%@?ę. #!$%@? dostaniesz, a nie plusa za karę (°°
niecodziennyszczon - @rivers666: Kurła, już prawie, no już prawie chciałem dać plusa,...
  • Odpowiedz
Rosół to #!$%@? woda z tłuszczem z kury. Buliony są w każdej kuchni, porównajcie sobie polacki rosół do np. ramenu. Przecież to jest jak porównanie poloneza z lambo.


@rivers666: Akurat rosół to jest baza do zup jak każdy bulion. I czego by nie mówić o polskiej kuchni to jednak z zup słyniemy na cały świat. Od kapuśniaka po zupy grzybowe, żurki, barszcze, kwaśne typu ogórkowej, szczwiowej, grochówki, krupniki, kalafiorowe, fasolowe,
  • Odpowiedz
@rivers666: zawsze jak widze ta paste to mi sie przypomina jak bardzo polacy nienawidza polski i wszystkiego co polskie, tak po prostu xD Te dekady wychowywania w przekonaniu, ze wszystko co zagraniczne to lepsze daja zniwo, nawet w takich blahych sprawach jak kuchnia xD
  • Odpowiedz
@rivers666 znaczy prawdą jest to że większość Polaków nawet nie jest w stanie wymienić więcej niż kilka prawdziwie polskich potraw, na pewno jest to żurek czy bigos, ale pierogi #!$%@? chińczycy zanim nasze państwo istniało i danie to ma w wielu krajach świata swoje własne wersję, popularny schabowy to jest po prostu przeniesienie sznycla na polskie realia, babka ziemniaczana to po prostu żydowski kugel i tak na prawdę ciężko mówić o
  • Odpowiedz
@rivers666 Możecie dać polaczkowi Ramen, albo dobre pho. Polaczek zeżre i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki uwielbia kuchnie p0lską. Nie dziwi mnie
  • Odpowiedz
  • 1
@rivers666: Ziomeczku jak ci sie nie podoba i nie smakuje to mykaj do pajeta on nogami wyśmiga ci tak pierogi że nie będziesz wstanie wstać z wrażenia!
nie chcesz nie jedz! gdzie problem?
  • Odpowiedz
@Rinter @n0xx @vitovia

Wy sobie nie zdajecie sprawy że polska kuchnia to była głównie brukiew z pokrzywami, ewentualnie potem kartofle i mąka.
Wszelkie pisanie o wieprzowinach czy rybach to tylko i wyłącznie mit, bo tak jedli tylko szlachcice. Reszta przypierała z głodu.
Polska kuchnia jest syfem ivtyle. Dopiero po wojnie tak naprawdę utworzyła sie polska kuchnia. Ale powiedzcie czy schabowego albo głupi rosół z kluskami, można porównać do flagowych
  • Odpowiedz
@rivers666: Obecna polska kuchnia jedynie się broni jakością składników, a ogólnie to tak jak piszesz, większość dań można znaleźć w innych krajach w lepszym wydaniu. Ludzie tu piszą bzdury o kuchni przedwojennej, ale tamtejsze dania były dosyć archaiczne i nie wyobrażam sobie zrobienia np. z karpia w galarecie ogólnoświatowego hitu. Reszta może i bywała smaczna, ale znowu bazowała na lokalnych, często unikalnych składnikach np. owoce leśne czy dziczyzna i też
  • Odpowiedz
@SPACE_MARINE: schabowe i rosół to nie dania polskie, tylko dania uwielbiane w polsce.
Natomiast w dawnej kuchni mieliśmy dwa fronty. Chłopski o którym i mówisz i dworski na którym w duzej mierze opiera się współczesna kuchnia.
Dlaczego więc mówisz o brukwi i Rzepie a pomijasz druga stronę?
Dla przykładu współczesna kuchnia włoska wyszła z kuchni chłopskiej, ale została mocno ubogacona (pizza, makarony) a też można by powiedzieć że w tradycji
  • Odpowiedz
@rivers666: Wiem że to pasta ale mnóstwo w niej prawdy. A najśmieszniejsze jest to, że ci którzy się o to burzą i bronią "Polskiej kuchni" tak naprawdę bronią kuchni bieda-PRLu, która ma niewiele wspólnego z tradycyjną, Polską kuchnią.
  • Odpowiedz
Kotlet w panierce, obrane #!$%@? ziemniaki z wody, jakaś najbardziej podstawowa sałatka czy surówka.


@rivers666: Nie to co Wienner Schnitzel und kartofeln salad z kawałkiem limonki do pokropienia. xD
  • Odpowiedz