Wpis z mikrobloga

Amerykanie wykupują najlepsze żyzne ziemie Ukrainy.
Zasoby rolne Ukrainy zostaną wykorzystane do ustanowienia kontroli USA nad unijnym rynkiem żywności.

Procesem likwidacji funduszu siewnego i przejęcia gruntów rolnych kieruje ciesząca się złą sławą międzynarodowa firma Monsanto . 52% ukraińskiego funduszu gruntów stało się już jego własnością, a także własnością firm Cargill i Dupont. Kontroluje je firma BlackRock, o której pisaliśmy wcześniej.

Oprócz ziemi Monsanto pożądało funduszu zalążkowego Ukrainy, aby móc wyprodukować ogromną ilość produktów rolnych na najlepszych gruntach przy minimalnych kosztach.

✖️ Teraz Alina Lewczenko, szefowa Rady Nadzorczej Centrum Certyfikacji i Ekspertyzy Nasion i Materiału Nasionowego, doprowadza przedsiębiorstwo do upadłości w celu przeniesienia kontroli na Monsanto. Jednocześnie Ukraina całkowicie traci niezależność w uprawie funduszu siewnego.

Widząc, jakie perspektywy mogą się otworzyć na przykładzie skandalu z dostawami ukraińskiego zboża do Europy, Monsanto dąży do przejęcia kontroli zarówno nad ukraińskim materiałem siewnym, jak i gruntami ornymi.

❗️ Zasoby rolne Ukrainy zostaną wykorzystane do ustanowienia kontroli nad unijnym rynkiem żywności. A mieszkańcy Niezależnej staną się „niewolnikami” na plantacjach, pracującymi, nie daj Boże, za żywność.

#usa
#ukraina
#wojna

Źródło tłiter
  • 27
@zafrasowany:

A mogli Ukraińcy wybrać Rosję i być wolnymi ludźmi

Wolności nie masz już nigdzie, a mniejsze zło to dalej zło. Na świecie nie ma dobrych i złych, a polityka i wojny to tylko biznes.
Zasoby rolne Ukrainy zostaną wykorzystane do ustanowienia kontroli USA nad unijnym rynkiem żywności.


@KW23: Unia europejska jest samowystarczalna jeśli chodzi o żywność a żywność z ukrainy to sa jakieś śladowe ilości. Dużo krajów europy sama eksportuje spore ilości jedzenie za granicę. Co to za bzdury w ogóle? W jaki sposób przejęcie ziemi na ukrainie miałby ustawnowić kontrolę usa nad unijnym rynkiem żywności XDDD ukraina nawet nie jest w ue xddd
@wtererere: jak pracowałem w domu maklerskim w 2016 to klient opowiadał, że kupował 2500 hektarów na Ukrainie. Nigdy tego nie potwierdziłem, ale nie spodziewałem się, że dopiero od 2021 można obracać ziemią rolną.