Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy wyższość Warszawy nad innymi miastami wojewódzkimi (oprócz rynku pracy), mamy dobę pracy zdalnej i możliwości kupienia praktycznie wszystkiego lub załatwienia przez internet.

Weźmy na ten przykład jakiś Poznań.

300 żabek vs 800 żabek
150 kebabów vs 600 kebabów
5 galerii handlowych vs 10 galerii handlowych
2000zl za wynajem kawalerki vs 3500zl za wynajem kawalerki.

Proszę mi tu nie wyskakiwać że w Warszawie jest
Opera czy Teatr, bo w każdym prawie większym mieście jest xD

No może Poznań ma bliżej do Niemiec czy Berlina, a Warszawa do Białegostoku czy Białorusi.

Nawet jeśli ktoś pracuje stacjonarnie to co z tego że w Warszawie zarobi 500zl więcej na magazynie czy kasie w sklepie jak koszty życia są o tyle większe, że wyda jeszcze więcej, aniżeli zarobi.
To miasto jest dobre ale dla biznesmenów, influencerów, sportowców i innych gwiazd showbiznesu. Normalny etatowy człowiek po prostu zaczyna się tam męczyć.

#warszawa #polska #korposwiat #poznan #kiciochpyta #pytanie #nieruchomosci #pracbaza
GlenGlen12 - Ktoś mi wytłumaczy wyższość Warszawy nad innymi miastami wojewódzkimi (o...

źródło: 360_F_366205343_xP2hqAkWCQKqOH6h69CUItDm8LJeA8ix

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GlenGlen12: w stolycy specjaliści zarabiają dużo więcej niż w innych miastach, a nie "500 zł więcej". Jak ktoś przeprowadza się do Warszawy żeby tam pracować za najniższą/okolice najniższej to takie coś oczywiście nie ma sensu.
  • Odpowiedz
mamy dobę pracy zdalnej


@GlenGlen12: mordo, ale wiesz że IT to nie jest cała gospodarka? Biorąc pod uwagę wszystkie branże to tej roboty zdalnej jest tyle, co kot napłakał.
  • Odpowiedz
@GlenGlen12
Nie wypowiem się o Poznaniu, bo nigdy tam nie byłem, ale w porównaniu Warszawa vs KRK (w obu miastach mieszkałem w okolicach centrum):
1. Zarabiam w WWA nawet x2 więcej od znajomych w KRK w tej samej branży,
2. WWA jest dużo lepiej skomunikowana, zarówno pod kątem komunikacji publicznej jak i samochodowej, w KRK pojechać w miejsce oddalone o 10 km od centrum to jakby koniec świata, w Warszawie tego nawet nie odczuwam. Wraz z rozwojem metra na inne dzielnice te różnice będą się tylko pogłębiać
3. Mieszkania są rzeczywiście droższe w WWA
4. Subiektywnie więcej się dzieje w WWA (ale to może wynika ze zmiany mojego stylu życia na bardziej
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: ale ty wiesz że praca zdalna dotyczy kilku procent pracowników? Warszawa to dużo większy rynek niż jakiekolwiek inne miasto w Polsce. Widać to chociażby po cenach. Komunikacja jest olbrzymim plusem, mieszkanie na obrzeżach nie wyklucza Cię z życia kulturalnego centrum Wawy.
  • Odpowiedz
- ile tam dzików i bobrów jest nad Wartą?


@dybligliniaczek: oj synek. Dzików u nas pod dostakiem. Jakby OP kupił mieszkanie na Naramowicach przy estakadzie, to by dziki widział częściej niż sąsiadów :P
Powiem więcej, kilka razy na Wartostardzie prawie wjechałem na rowerze w jakiegoś dzika pewnie 1,5km w linii prostej ze Starego Rynku( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: jeśli pracujesz na żabce, czy magazynie to rzeczywiście w Warszawie nie warto siedzieć, ale bardzo dużo osób pracuje w korpo i tam różnica w zarobkach potrafi wynieść kilkadziesiąt procent między Warszawą, a innymi miastami. Praca zdalna jest raczej w odwrocie, szczególnie poza IT.
Dodatkowo to też trochę inny styl życia i mental ludzi -do Warszawy zjeżdżają się ludzie z całej Polski i nie tylko. Jak coś się dzieje, to
  • Odpowiedz
Nie wiem, po co ludzie z innych miast wojewódzkich ciągle mają jakiś ból dupy i się chcą porównywać i sobie udowadniać, że u nich lepiej. Sam taki post chyba świadczy, że masz kompleksy.

Na ogół ludzie mieszkają w mieście wojewódzkim odpowiadającym ich rodzinnej wsi/miasteczku. Niektórych pociągnęła druga połówka albo dobra oferta pracy. Dla mnie królem polskich miast jest Gdańsk, ale mam dobrą robotę w Wwa, wszystkich znajomych. Różnice są mało istotne.
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: A co do sytuacji zawodowej - moja znajoma pracuje w kancelarii prawnej zajmującej się fuzjami firm itp., musi dojeżdżać 2 razy w tygodniu do Warszawy z Poznania. Mówiła, że różnica zarobków jest kolosalna i w Poznaniu nie znajdzie pracy dokładnie tego typu. Cały zespół pracuje na miejscu, ona ma jedynie specjalną taryfę na 3 dni zdalnie...
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Ale sam postawiłeś tezę że Warszawa jest lepsza i teraz chcesz żebyśmy ją udowadniali? Dla mnie Warszawa nie jest lepsza np. od Gdańska, Krakowa, Wrocławia czy Poznania. Nie chciałbym mieszkać w Warszawie tak samo wielu ludzi z Warszawy nie chciało by mieszkać w moim mieście. Nie ma tu większej filozofii.
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: plusem Warszawy który na mnie zawsze robił wrażenie to były:
- wszystkie ważne państwowe wydarzenia dzieją się właśnie tam. Niektórych ludzi to jara że mogą sobie to wszystko zobaczyć na żywo
- jak ktoś jest w szczycie zawodowym no to tam masz swoję miejsca pracy
- najlepsze instytucje najbardziej odejbane np. kliniki dla jakiś lekarzy zafiksowanych na jakieś rzadkie przypadki to jest prawdziwy rarytas
- metro lol
- miasto się rozwija więc jak ktoś jest niecierpliwy to tu będzie zadowolony bo te procesy naprawcze tutaj
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Warszawa jest większa niż Poznań, Kraków i Wrocław razem wzięte, a to oznacza, że masz większe możliwości, ale też i większe problemy. Warszawa jest raczej znacznie bardziej wielokulturowa co też niekoniecznie musi być zaletą. Plusem jest na pewno to, że jak chcesz gdzieś dalej lecieć to lotnisko Warszawskie raczej ten lot obsługuje w przeciwieństwie do takiego Poznańskiego gdzie najdalej polecisz do Dubaju, ale o jakimś USA czy Japonii to
  • Odpowiedz
Jak ktoś przeprowadza się do Warszawy żeby tam pracować za najniższą/okolice najniższej to takie coś oczywiście nie ma sensu.


@Twajdy: Weź mi znajdź takiego łepka, to pogadamy. Warszawa ma nawet dodatkowy dodatek (dodatkowo) dla belfrów.
  • Odpowiedz