Wpis z mikrobloga

Jak chcecie zobaczyc jak wyglada "mobilizacja dla mas" vs "mobilizacja dla klas" i zakaz wyjazdu mezczyzn w wieku poborowym na Ukrainie to polecam obecne story tej panny (bedzie niedlugo niedostepne):

https://www.instagram.com/justking/

Mlode chlopy w wieku poborowym jada sobie normalnie z Lwowa do Warszawy na wycieczke lambo urusem. Ciekawe jak opuscili granice? Bo slyszalem ze nie moga opuszczac kraju? Dlaczego Polscy pogranicznicy nie cofaja takich jednostek, gdzie widac ze nie powinni zostac wypuszczeni z Ukrainy? W koncu zalezy nam na zwyciestwie Ukrainy i jej wejsciu w standardy zachodu?

Nie wiem ale sie domyslam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Korupcja i turystyka wojenna.

#ukraina #emigracja #konfederacja
  • 50
@JPRW: Korupcja konczy sie jak ja sie zwalcza. Kazdy sposob zwalczania korupcji jest wlasciwy. A nam zalezy na silnej ukrainie prawda?

Oskarek w lambo zawrócony w Medyce trafi za tydzień do okopu? Pieprzenie dla upośledzonych.


To gdzie trafi to juz malo nas powinno interesowac, wazne ze nie trafi na terytorium PL gdzie nie potrzebujemy kretaczy i osob gdzie istnieje podejrzenie ze dopuszczaja sie korupcji. Zaraze sie izoluje.

Powiem ci co się
  • 10
Wasze ukrofilstwo mnie poraża, przecież to oczywiste że wyjechali za łapówkę ponieważ to kraj przesiąknięty korupcją na poziomie Rosji, oni generalnie od ruskich się nie wiele różnią. Nagle wszyscy zapomnieli że Ukraina nie nadaje się do NATO a tym bardziej do EU bo to jest wręcz wschód wschodu...

Ja znam Ukraińca co nie mial prawa jazdy, pojechał do siebie, po miesiącu wrócił ze wszystkimi kategoriami. Ludzie z Ukrainy mi opowiadali że tam
@pablo397: Pewnie ze jest nierowny i zawsze bedzie. Z tym ze na Ukrainie o ile mi wiadomo nie ma wdrozonego prawnie systemu klasowego wiec biorac pod uwage przepisy dot wyjazdu z kraju, istnieje duze ryzyko ze doszlo do wyjazdu w wyniku popelnienia przestepstwa. My potencjalnych przestepcow wpuszczac nie powinnismy.
@Dorodny_Wieprz: Cała twoja genialna propozycja walki z korupcją skończy się tym, że w łapę zaczną brać polscy pogranicznicy, jak zawsze tam, gdzie nie ma jasnych przepisów a czysta uznaniowość urzędnika/funkcjonariusza. I efekt będzie ten sam. Bo włożyć do paszportu parę zielonych to dla oskarka z lambo tyle, co nic. Ale już Sasza w starej ładzie już nie włoży, bo go nie stać.
Ośmieszymy się, skompromitujemy, efektu nie będzie żadnego.
Ja znam Ukraińca co nie mial prawa jazdy, pojechał do siebie, po miesiącu wrócił ze wszystkimi kategoriami


@Njal: Prześladowany przez polskie i europejskie prawo wrócił jako Semen Chachłenko, wzorowy kierowca od zaprzęgu konnego aż po bolid F1, pilot myśliwca, operator łodzi podwodnej, uznany profesor z dyplomem uniwersytetu kijowskiego oraz hydraulik... a to ciągle tylko jeden człowiek! Ukraincy ludzie wielu talentów, wy marne onuce wy ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Njal: niektórych dorwała straszna choroba - ukraińskie zapalenie mózgu, które wyjada im szare komórki xD

Dla nich ludzie dzielą się na 2 kategorie: pierwsza, która wylizuje pento Ukrainie na każdym kroku, biorąc przy okazji z połykiem, oraz druga grupa: onuce xD Nie ma nic pomiędzy ani poza.
Dlaczego Polscy pogranicznicy nie cofaja takich jednostek


@Dorodny_Wieprz: granica wygląda tak, że najpierw masz kontrole kraju X, potem pas graniczny i kontole kraju Y.
Jadąc z X do Y, kraj X weryfikuje doksy pozwalające na WYJAZD Z KRAJU X, jeśli jest ok to cie puszczają i potem sprawdzają cię Y. Mają w dupie jak się tu znalazłeś, jeśli spełniasz warunki do wjazdu do kraju Y to jesteś wpuszczony.
Możesz zostać zawrócony
Dlaczego Polscy pogranicznicy nie cofaja takich jednostek


@Dorodny_Wieprz: no nigdy tego nie robili i to nie ich praca. Zarówno Polska i ukraińska służba sprawdza, dlaczego mielibyśmy nie wierzyć tej ukraińskiej? To są ich wewnętrzne sprawy
Ciekawe jak opuscili granice? Bo slyszalem ze nie moga opuszczac kraju?


@Dorodny_Wieprz: koperta z dolarami załatwia sprawę tak jak zawsze w tym chlewie zwanym ukraina. To są dzieci lokalnych bogaczy - taki biedny mykola to gówno zrobi a nie wyjedzie