Wpis z mikrobloga

Jak chcecie zobaczyc jak wyglada "mobilizacja dla mas" vs "mobilizacja dla klas" i zakaz wyjazdu mezczyzn w wieku poborowym na Ukrainie to polecam obecne story tej panny (bedzie niedlugo niedostepne):

https://www.instagram.com/justking/

Mlode chlopy w wieku poborowym jada sobie normalnie z Lwowa do Warszawy na wycieczke lambo urusem. Ciekawe jak opuscili granice? Bo slyszalem ze nie moga opuszczac kraju? Dlaczego Polscy pogranicznicy nie cofaja takich jednostek, gdzie widac ze nie powinni zostac wypuszczeni z Ukrainy? W koncu zalezy nam na zwyciestwie Ukrainy i jej wejsciu w standardy zachodu?

Nie wiem ale sie domyslam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Korupcja i turystyka wojenna.

#ukraina #emigracja #konfederacja
  • 50
Ciekawe jak opuscili granice? Bo slyszalem ze nie moga opuszczac kraju?


@Dorodny_Wieprz: to źle słyszałeś, są podane przypadki w których można to zrobić bez problemu, masz jakieś dowody na łapówkę, czy brak zezwolenia czy tak po prostu rzucasz gównem z nadzieją że się przyklei?

#konfederacja


@Dorodny_Wieprz: za późno doczytałem, ale już bez sensu kasować pytanie na które odpowiedź jest oczywista
Ciekawe jak opuscili granice? Bo slyszalem ze nie moga opuszczac kraju?


@Dorodny_Wieprz: Nie ma całkowitego zakazu wyjazdu, wiec cały Twój wywód jest obarczony błedem.
Wystarczy miec prawo pobytu w innym kraju i wypuszczali. Tak samo wypuszczalu studentów - do czasu gdy polskie uczelnie zaczely dawac lewe kwitki i nowych studentów chyba przestali. Innych wyjatków zezwalajacych na wyjazd jeszcze jeszcze około kilkunastu.
ale w Ukrainie jest takie prawo o ile dobrze kojarzę, że można wykupić zwolnienie ze służby, a kasa wpłacona prze delikwenta idzie na armię.
Wpuszczamy biednych - źle, wpuszczamy nie białych - źle, wpuszczamy białych którzy kulturowo są najbliżej polakom - źle, wpuszczamy bogatych - źle


wam to nigdy nie dogodzi


@Ilirian: bo to są #!$%@? wyk0pki, oni jedyne co by wpuszczali to cycate latynoski, chętne azjatki i szare-myszki ukrainki XDD
Ludzie z Ukrainy mi opowiadali że tam ukończenie studiów można sobie kupić i Polacy nie powinni brać pod uwagę żadnego dokumentu wystawionego na Ukrainie

@Njal: Potwierdzam, ja byłem tymi studiami i słyszałem jak to mówili XDDDDDDD
Chcę wam się cały czas powtarzać to samo jak zacięta płyta, nie raz kompletnie bez pasującego kontekstu? Jak nie wołyń to korupcja, jak nie korupcja to zboże, jak nie zboże to dźganie na nowy świecie
@Dorodny_Wieprz ale co ma polaków to boleć? Dla nas dobrze ze taki Oskarek tu jwedzie bo przywiezie swoje pieniadze. Niestety rzeczywistosc jest brutalna.
To sami Ukraincy powinni z tym walczyc
ukraińskie zapalenie mózgu,


@Zapaczony: Bo ludzie w wątku uważają, że polskie służby powinny działać na podstawie i w granicach obowiązującego prawa?