Wpis z mikrobloga

Zarabiam na czysto 10k w #pracait i wg. statystyk zarobków w tym kraju mógłbym polaków kupować hurtowo całymi rodzinami i sprzedawać ich dusze diabłu - a jednak czuję się #!$%@? biedny. Mogę se z tą kasą ogarnąć najwyżej klitkę 40m mieście albo skromny dom pod miastem ~60m^2, no w każdym razie coś do 500 tys. PLN.

Ale jakoś pod każdym miastem wojewódzkim (również powiatowym w Polsce A) zaobserwować można powstawanie nowych chat lekko 1 mln PLN+ każda typu pic rel. Nie jedna chata, nie dwie chaty. Całe osiedla.

Skąd prole mają #!$%@? pieniądze na to? Kim oni są i ile zarabiają? Tylko mi nie mówicie, że każdy z taką chatą pod miastem to kardiochirurg, prawnik karnista wymiatacz albo przedsiębiorca zatrudniający 50+ ludzi xD

Uwzględniając fakt, że często mieszkają tam małżeństwa, to już w ogóle czacha mi dymi. W dzisiejszych czasach z hipergamią #p0lka wiadomo jak jest, samiczka zawsze weźmie samca zarabiającego więcej i nie chce mi się wierzyć w inną wersję. To nie wiem chłop tam trzepie 20k/mc jako senior manager i myszka 5k/mc HR pierdoły w workdayu na zdalnych? #!$%@?ą nadgodziny od rana do nocy czy co? Macie w ogóle w #korposwiat takie osoby co nadają na zdalnych z bogolskich chat za 1 mln? U mnie na callach to tylko się żalą, że spożywka coraz droższa xD

Często pod tymi chatami stoi jeszcze elektryczny (na zielonych tablicach) SUV typu Audi e-tron za 400k. Fotowoltaika na dachu, PC czy klimatyzacja - standardzik. Płoty designer murowane, żadne kute #!$%@? panele gotowce z Castoramy. Ogrody zaprojektowane, #!$%@? idealnie poprzycinane. No #!$%@? pieniądze. Skąd?

#pieniadze #polska #zarobki #praca #zalesie #pytanie
JanRouterTrzeci - Zarabiam na czysto 10k w #pracait i wg. statystyk zarobków w tym kr...

źródło: obraz_2023-08-27_203759024

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ethernit: przecież to wychodzi jakieś 27 zł na godzinę, 300 godzin #!$%@? i nabywanie żadnych umiejętności, przez co jesteś skazany na #!$%@? tak przez 50 lat XD oskarek w mieście dzisiaj zarabia tyle samo godzinowo za siedzenie z juleczkami w pachnącym biurze i za cztery lata będzie zarabiać 4 razy tyle, a robol wiejski będzie zarabiać tyle samo
  • Odpowiedz
@MIREK_FAJFUS: jasne już widze jak będzie zarabiać za gówno robote 28k netto xd . 8k netto w wojewodzkim to jest gówno nie kasa
jak usługi i mieszkania są 100-200% droższe względem miast powiatowych i gminnych. Szybciej seba dorobi sie w kołchozie mieszkania niż oskarek w wojewódzkim za marne 8 tys netto. WIdze masz pojęcie
  • Odpowiedz
@mat0707: a kto mówił o gówno robocie, może jak nic nie umiesz i nie chcesz się uczyć to bycie robolem na wsi to lepsze rozwiązanie, ale jak ktoś coś umie to na pewno ma chociaż szansę zarabiac 28k w mieście, a na wsi nigdy.
Już nawet nie wspominając o jakości życia w mieście, a na wsi.
  • Odpowiedz
@MIREK_FAJFUS

@mat0707: a kto mówił o gówno robocie, może jak nic nie umiesz i nie chcesz się uczyć to bycie robolem na wsi to lepsze rozwiązanie, ale jak ktoś coś umie to na pewno ma chociaż szansę zarabiac 28k w mieście, a na wsi nigdy.

Już nawet nie wspominając o jakości życia w mieście, a na wsi.


Na wsi ludzie potrafiący coś robić mają swoje firmy i lekko zarabia
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci tak, co miesiąc na wspólne konto wpada nam 15k+, brak dzieci, mieszkanie własne, drugie w kredycie, ale dom taki jakbyśmy chcieli - już mamy działkę - to z wykończeniem ok 1kk. To już nie jest taka duża kwota jak kiedyś.
  • Odpowiedz