Wpis z mikrobloga

Polacy pod naciskiem unii muszą być eko, wszystkim sie wciska, że azbest jest rakotwórczy, należy to szybko wymienić, unia coś tam nakazuje.

Tymczasem niemieckie perony kolejowe pokryte azbestem mają się świetnie. Domy na wioskach to albo dachówka albo azbest, na którym jest pełno mchu.

Już nie wspomnę o tym, że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka, ale pan niemiec robi to codziennie by jego trawka była zielona xd

#ekologia #niemcy
Zarzutkkake - Polacy pod naciskiem unii muszą być eko, wszystkim sie wciska, że azbes...

źródło: temp_file3570533559025661843

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
1. Masz na myśli eternit, który jest rakotwórczy i trudny w utylizacji.


@Logytaze: chodzi przypadkiem o asbest, który był stosowany w produkcji pokryć z eternitu. Eternit jako pokrycie dachowe jest normalnie wykorzystywany dziś w krajach UE.
  • Odpowiedz
@rimyi: kolega @Zarzutkkake jest najwyraźniej ojkofobem, który uważa że Polska sama z siebie nie jest w stanie podjąć żadnej inicjatywy i zawsze czeka aż te "lepsze i bardziej cywilizowane kraje zachodu" powiedzą nam co mamy robić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake dachy w Niemczech z azbestu nie są zakazane, ale nie ma firm, które zajmują się ich naprawa.Firmy i ludzie albo sami musieliby naprawiać te dachy, albo je kompletnie wymieniać, więc wszyscy posiadacze takich dachów czekają do momentu, aż będzie totalnie dziurawy i wtedy muszą niestety ponieść koszty składowania azbestu i zakupu i budowy nowego dachu
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer a to nie jest tak, że azbest jest rakotworczy jeśli go przyjmujesz np. drogą oddechową? Jak azbest z dachu może znaleźć się w płucach o ile go nie zrywasz? Moja wyobraźnia nic mi nie podpowiada.
  • Odpowiedz
@uriel_ck wtf typie xD jedyny który się tu zesrał to ty xD
o co ci chodzi? Polska jako pierwszy kraj ogłosiła, że pozbywa się azbestu. I to są fakty. Tymczasem co roku NIK publikuje raporty, że tego się nie da zrobić w zadanym przez polski rząd czasie. Nie ma nigdzie info, że Unia ciśnie Polskę za azbest. To Polacy sami sobie zgotowali nierealne terminy i tyle. Na grzyba porównujecie Polskę do
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni można przyrównać do każdego innego kraju, ale autorowi przyszły do głowy Niemcy i tyle.
Zwykła ciekawostka, że mamy mniej azbestu niż nasi sąsiedzi. Teraz mam nie pokazywać auta, bo moje jest bardziej ekologiczne niż sąsiada?
Patrzysz przez pryzmat "małego człowieka" który ma czuć się winny, nie może się czymś pochwalić.
Taka moja mała rada, weź człowieku nabierz trochę dystansu i ciesz się nawet małymi rzeczami. Nie szukaj zawsze na siłę
  • Odpowiedz
@uriel_ck nie zadałeś sobie nawet trudu, żeby przeczytać mój komentarz. Op pisze, że "Unia naciska Polskę", gdzie o tych naciskach nigdzie nie można przeczytać. Jedynie polskie instytucje zwracają uwagę, że terminy które założył sobie polski rząd są nierealne. A nawet jakby Unia naciskała to co z tego? Gdzie są nasi unijni parlementarzyści, którzy pobierają tłuste pensje? Ano tak, albo śpią na sali albo w ogóle ich nie ma. Jakbyś nie zauważył
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Niemcy są bardziej cywilizowane niż Polska. Może u nich już eternit bezazbestowy dawno zdążył porosnąć mchem i się zestarzeć kiedy u nas dopiero usuwa się ten z azbestem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Nie wiem jak sytuacja hydrologiczna w Niemczech, ale w Polsce w poprzednich latach były sytuacje że w poszczególnych gminach zabrakło wody. Tak po prostu, wodociągi nie miały czego przesyłać ludziom. I by uniknąć takich sytuacji są zakazy podlewania ogródka. Przykro mi, to żeby ludzie mieli co pić, jeść, w czym się umyć jest ważniejsze niż czyjś zielony ogródek.
A czemu tak się dzieje? Lata zaniedbań w kwestii gospodarki hydrologicznej.
  • Odpowiedz