Wpis z mikrobloga

Polacy pod naciskiem unii muszą być eko, wszystkim sie wciska, że azbest jest rakotwórczy, należy to szybko wymienić, unia coś tam nakazuje.

Tymczasem niemieckie perony kolejowe pokryte azbestem mają się świetnie. Domy na wioskach to albo dachówka albo azbest, na którym jest pełno mchu.

Już nie wspomnę o tym, że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka, ale pan niemiec robi to codziennie by jego trawka była zielona xd

#ekologia #niemcy
Zarzutkkake - Polacy pod naciskiem unii muszą być eko, wszystkim sie wciska, że azbes...

źródło: temp_file3570533559025661843

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake dla mnie mogliby całe przedszkola w Niemczech budować z azbestu ( ͡º ͜ʖ͡º) myślę że polski rząd by nawet chciał to dofinansować
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Wolnomyśliciele znaleźli kolejny spisek. Najpierw nie ma globalnego ocieplenia, potem nie ma smogu i dym z komina im pachnie, a teraz azbest nie jest rakotwórczy xD

Na złość babci odmrażacie sobie uszy i uważacie że to powód do dumy.
  • Odpowiedz
że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka


@Zarzutkkake: kurde myślałem że jaja sobie robisz ale widzę naprawdę jest takie prawo. Ja #!$%@?. Trzeba studnie kopać.
  • Odpowiedz
Już nie wspomnę o tym, że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka, ale pan niemiec robi to codziennie by jego trawka była zielona


@Zarzutkkake: no i mamy rację
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: a wpadłeś na to że nie każda płyta falista to płyta azbestowo-cementowa? Nie wiesz z czego ten dach, jedynie po kształcie uznałeś że to azbest xd my jak zalecamy wymianę azbestu to zawsze proponujemy płyty faliste bez azbestu
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: o nie, zareagowaliśmy szybciej od Niemiec i jako pierwsi usunęliśmy rakotwórczy azbest. To musi być jakiś spisek, trzeba jak najszybciej wrócić do azbestu

Wy prawackie szury dzielicie jedną komórkę w mózgu xD
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: no super w tych niemczech. Mam tam rodzine, mieszkaja w bloku w srednich rozmiarow miescie w bawarii. Wlasnie sie pojawil temat remontu dachu w ich bloku i sie okazuje, ze tam jest azbest trzeba to zdjac i zutylizowac. Sa zreszenie we wspolnocie mieszkaniowej, funduszu remontowego oczywiscie brak i teraz kazda rodzina musi wylozyc po 35k euro zeby zrobic zrzutkakke na remont. A srednie zarobki to okolo 2k euro. Takze
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: nawiasem mówiąc, same płyty azbestowe nie są szkodliwe, dopiero zaczynają być przy ich kruszeniu (same z siebie też się mogą kruszyć)
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake

Już nie wspomnę o tym, że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka, ale pan niemiec robi to codziennie by jego trawka była zielona xd


W Polsce praktycznie nie istnieje coś takiego jak magazynowanie wód opadowych. o ile dobrze pamiętam jest ono na poziomie poniżej 10%. Dla przykładu w Hiszpanii ponad 80%. Podejrzewam że Niemcy również odzyskują sporo wód opadowych. Nasze rządy od jakiś 30 lat
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: przeciez mozesz sobie kupic azbest i nawet zacząć z nim spać, czy go jeść żeby zrobić na złość gupiej łuniii i naukowcom, przy okazji przysluzysz sie spoleczenstwu usuwajac z niego jednego debila
  • Odpowiedz
@FFFFUUUU jest niebezpieczny sam z siebie, ponieważ jak każdy materiał w budowlance pracuje, ponieważ fizyka. I pod wpływem tej pracy może się kruszyć do powietrza.

@OddajButa123 fun fact wdychanie azbestu jest problemem. A nie jego konsumpcja w wodzie czy jedzeniu.
  • Odpowiedz