Wpis z mikrobloga

Polacy pod naciskiem unii muszą być eko, wszystkim sie wciska, że azbest jest rakotwórczy, należy to szybko wymienić, unia coś tam nakazuje.

Tymczasem niemieckie perony kolejowe pokryte azbestem mają się świetnie. Domy na wioskach to albo dachówka albo azbest, na którym jest pełno mchu.

Już nie wspomnę o tym, że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka, ale pan niemiec robi to codziennie by jego trawka była zielona xd

#ekologia #niemcy
Zarzutkkake - Polacy pod naciskiem unii muszą być eko, wszystkim sie wciska, że azbes...

źródło: temp_file3570533559025661843

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest niebezpieczny jak się go rusza, doczytaj


@FFFFUUUU: Ty też doczytaj, bo azbest na dachu podlega erozji wietrznej (podobnie jak skały w górach) i uwalniają się drobinki pyłu azbestowego do atmosfery. Nieszkodliwe są tylko te rury azbestowe stosowane w wodociągach, bo one tej erozji nie podlegają a azbest konsumowany z wodą nie jest szkodliwy, jedynie jego ostre skrawki powodują rakotwórcze stany zapalne w płucach.

Skala szkodliwości wygląda tak:
Łamanie azbestu
  • Odpowiedz
Dla nas to chyba dobrze, jak zaczną go wymieniać to jak myślisz, gdzie ten cały azbest trafi ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zwykly_bakas: Zostanie zakopany w ziemi bo tak się go utylizuje, gdy nie podlega erozji wietrznej i emisji pyłów do atmosfery to nie jest szkodliwy. Najważniejsze żeby to zrobić w jednym miejscu i oznaczyć to, a nie zakopywać za milionami stodół w Polsce bo hehe
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: no bo azbest nie jest rakotwórczy, rakotwórcze jest wdychanie włókien które z niego się sypią gdy się go zdziera
dlatego dopóki eternit się nie sypie ze starości to majstrowanie przy nim to zwyczajnie strata pieniędzy, zresztą wystarczy go przykryć czymkolwiek innym i to da generalnie taki sam efekt
a co do pyłów lecących z wiatrem - proszę cię, jest tyle innych śmieci w powietrzu w p0lsce że to akurat
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: ja wiem, że odpowiadam na zarzutkę, tak jak i login, ale:
1. Nie wszystko co faliste zawiera azbest. Azbest sam w sobie jest trujący tylko przy pracy z nim, jak leży na dachu to jest relatywnie bezpieczny.
A jeśli nawet to chyba akurat dobrze, że takie świństwo usuwamy z dachów szybciej niż sąsiedzi.
2. Polska jest Egiptem Europy pod względem zasobności w wodę słodką. Podobnie z deszczówką - programy
WatchYourBack - @Zarzutkkake: ja wiem, że odpowiadam na zarzutkę, tak jak i login, al...

źródło: brzyski3

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@WatchYourBack czy zarzutka... to nie wiem. Ale azbest pracuje tak jak i reszta budynku, zimą nacisk więc sie kruszy, śnieg spada więc od razu i nacisk sie zmniejsza więc zachodzą mikrozmiany.
Polaków sie straszy tym jaki to azbest jest mocno rakotwórczy i daje sie dopłaty do wymiany. Z kolei niemcy czy litwa nie mają z tym problemu. Skoro jest to niech będzie póki nie przecieka. Kolege ze wsi ktoś podpiepszył, że
  • Odpowiedz
Tymczasem niemieckie perony kolejowe pokryte azbestem mają się świetnie. Domy na wioskach to albo dachówka albo azbest, na którym jest pełno mchu.


@Zarzutkkake: w Holandii do końca 2024 można mieć jeszcze Azbest, ostatnie obory czy zadaszenia właśnie znikają, nie wiem jak to jest w Niemczech
  • Odpowiedz
  • 1
@Zarzutkkake
"Już nie wspomnę o tym, że kiedy nie ma opadów deszczu to polak ma zakaz podlewania ogródka, ale pan niemiec robi to codziennie by jego trawka była zielona xd"

A to ciekawe, bo w tym roku w Berlinie i Brandenburgii w trakcie suszy był zakaz podlewania ogródków ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie wiem jak w innych landach, bo mieszkam w Berlinie i nie interesowałem się na
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Tak a Blik to dzieło szatana i NWO bo Niemcy dalej pacą głównie gotówką xD. Jak jednocześnie nienawidząc Niemców przypadkowo zrobić z nich jedyną wyrocznie, na której powinniśmy się wzorować xD.
  • Odpowiedz