Wpis z mikrobloga

tak bo jest tylko usa albo polska komuna, wez się puknij w łeb


@trololo55: biorę pod uwagę inne opcje- tym bardziej, że ta ma swoje minusy. Natomiast rozumiem ideę jaka za tym stała. Produkcja jedzenia nie jest tak oczywistą sprawą i wiele krajów ma ją szczątkową, a to tak ważny zasób jak energia elektryczna czy woda- dobrze nie być zależnym od innych
@Matheo780: takiego rolnika szanuję jak #!$%@?. Dziadka, mimo że umarł, szanuję do tej pory ale nie mogę też do tej pory zrozumieć tego, że miał dwa bizony, z czego jeden na kanibalizację. I nie to, że nie było go stać bo koniec końców sprzedał siedlisko i prawie 100ha jak przeszedł na emeryturę.
@taxi_driver92: ale wystarczy prowadzic firme - dlaczego nikt na to nie wpadl - jestes rolnik jestes jedosobowa dzialalnosc

jak chcesz miec emeryture to plac sobie zus taki aby Twoja emerytura byla zadowalajaca - jak na etacie

malo tego odliczaj sobie vat, koszta, plac podatki jak firma

kogo obchodzi twoj krus i dotacje jakie dostajesz z UE - tak samo nikogo jak tych co prowadza firmy

tak samo nie zal mi tych
@zimne_piwo: Tak się składa, że będąc rolnikiem możesz być jednocześnie vatowcem, ameryki nie odkryłeś. Ja się nie żale na wysokość emerytury, dla mnie mogłaby zupełnie nie istnieć, tak samo jak i te składki i dopłaty, ale system jest tak skonstruowany, że ciężko się bez tego wszystko utrzymać.