Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy leczył się ktoś z uzależnienia od hazardu w Warszawie, nfz bądź prywatnie?
Musze iść na terapię ale terapia dzienna to 6 miesięcy w godzinach mojej pracy co będzie wiązało się z tym, że prawdopodobnie nie będzie do czego wracać, a co gorsze z czego spłacać długów. Jak nie pójdę na terapię to też będzie źle. Terapię prywatne kosztują miliony monet a w tej sytuacji to nie mam co żreć. jak wyjść z tej sytuacji?

#hazard #uzaleznienie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 26
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na terapii co po prostu powiedzą żebyś nie grał. Jeśli jesteś w stanie przestać grać to terapia ci nie potrzebna, sam możesz to zrobić. Jak jesteśza słaby, żeby przestać grać to terapia nie pomoże.

Najważniejsze to wiedzieć, że nie ma "tylko raz", ani "tylko na chwilę". Nie ma i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Stracisz pracę, ale możesz wygrać życie. Czasem jak się w życiu bardzo nabałagani, to aby posprzątać, trzeba sporo poświęcić. Polecam zwrócić się o pomoc do osób, które z nałogu wyszły- na pewno są takie grupy podobne do AA, które się wspierają. Tam możesz uzyskać realną pomoc i podpowiedzi. Powodzenia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. Zadzwoń w to miejsce, gdzie odbywa się terapia i dopytaj o to jak to wygląda w praktyce, czy inne osoby, które do nich uczęszczały też miały taki problem i jak rozwiązywały tę sytuację? Jak Ty masz robotę w tym czasie to inni też pewnie mają
2. Zmień robotę
3. Nie wiem czym się zajmujesz, ale jeżeli jest to praca typu biurowa to możesz spróbować iść do swojego obecnego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:Mi się wydaje że terapia działa mniej wiecej tak jak kurs językowy, na kursie mówią Ci co masz zrobic a Ty to robisz w domu. Ergo to ty musisz zrobić kroki a terapia tylko podaje ci kierunek. Ale na początku kierunek jest bardzo prosty, musisz po prostu przestać grać, a tego żadna terapia za Ciebie nie zrobi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
widzę, że faceci nie zawodzą

chłopy: chlip chlip jacy jesteśmy biedni, nikt o nas nie myśli, gardzą nami gdy jesteśmy w dołku, baby złe
też chłopy gdy któryś z nich jest w dołku: eeeeeeeeehehe no tego idź na automata moze wygrasz dziś haha XD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim na NFZ jest L4 na czas terapii odnawiane co 2 tyg. Idź, wygraj życie bo sam sobie nie poradzisz. Hazard to większe gówno niż alkohol i dragi. Zazwyczaj dostaję się dość szybko na oddział dzienny. Chcesz pisz na priv to ci pomogę jakoś
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): Dzięki za odpowiedzi przede wszystkim te zęby się odegrać! mocno wspierają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzę tu dużo głosów osób które nie wiedzą czym jest uzależnienie, jak się z tym żyje, więc zignoruje po prostu.

Kwestia tego że na terapii faktycznie dają L4 to fakt, ale półroczna nieobecność w pracy może być różnie potraktowana, szczególnie gdy Pensja zależy od wyników. Dużo do stracenia, dużo do zyskania.
Zmiana pracy w tym momencie będzie się wiązała na pewno z obniżeniem zarobków, które jak już wspomniałem dopinaja budżet maksymalnie żeby nie siedzieć z komornikiem na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Po co sobie zostawiasz jeszcze furtki? Ile będziesz jeszcze tak się miotał? Trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów. Jak stracisz prace to znajdziesz inna. I nie mów mi ze to jedyna praca bo zrozumiem to jako kolejna wymówkę. No niestety na zamkniętej terapii nie będzie grania po automatach i sam sobie szukasz usprawiedliwienia. No chyba ze chcesz narobić więcej długów i potem bać się z domu wychodzić żeby ci kolan nie
  • Odpowiedz