Wpis z mikrobloga

czy jakiś argument?


@sidhellfire: Strata gwarancji na nową elewację, uszkodzenie ściany, plan zagospodarowania, ochrona konserwatorska albo budynku albo całego obszaru i jego estetyki, uchwała wspólnoty dotycząca wykorzystania części wspólnych przegłosowana w 95r przez już wtedy starych dziadków ale która ciągle obowiązuje i nie mogą jej łamać. Mogą też po prostu żądać absurdalnych dupokryjek bo sami nie podejmą decyzji czy powieszenie kilkuset kilo na zewnątrz nie rozwali ściany, ma się znaleźć inżynier
  • 3
@dran2: o to to, dodam jeszcze że słyszałem o wspólnocie która wymagała dostarczenia ostemplowanej przez producenta specyfikacji planowanego do założenia urządzenia czy aby na pewno nie ma tego 1 decybela za dużo niż uchwała przyklepała ( ͡° ͜ʖ ͡°) paranoja tworzona przez ludzi mieszkających w 40 m2 kurnikach jakby w nie wiadomo jakim luksusie i prestiżu mieli te mieszkania
czy aby na pewno nie ma tego 1 decybela za dużo niż uchwała przyklepała ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pit1337: To to brzmi jakby miało utrudnić życie nie tobie tylko pajacowi który na każdego kto założy klimę kabluje i mówi że za głośno. Pieczątki zamykają takim starym SBkom ryje. Sporo takich pozornie dziwnych utrudnień bierze się właśnie z historii użerania się z takimi. (inna sprawa że 1 decybel
@Pit1337: Niby tak, ale potem trafiasz na kretyna który zamontuje klimatyzację z wujkiem Zbyszkiem popijając ciepłą wódkę i będzie to jakaś naprawiona z odzysku. Będzie ci #!$%@?ć jak #!$%@? bo chłopaki mieli w dupie jakiekolwiek normy i zapomnieli np. dać gumy do wyciszenia.

Tak samo potem będzie zgrzytanie zębami, że jak to elewacji mi nie naprawicie na rękojmi?

Do tego jest jeszcze jeden aspekt. U mnie na osiedlu od pół roku
I później pod co drugim oknem czy balkonem wisi taki #!$%@?


@niecodziennyszczon: nie musi wisieć, może stać na balkonie w rogu. U mnie w bloku widzę, że ludzie montują i nikt się nie piekli. U mnie sąsiadka ma pode mną i żadnych problemów. Te urządzenia są teraz mega ciche i wydajne. Ile one chodzą w roku, kilka tygodni w lecie? No chyba, że ktoś w zimie używa też do ogrzewania, to
Ja to mam beke że spółdzielni xD co to wyremontowali elewacje w 2005 i im zaburzy estetykę budynku xD #!$%@?, że każdy ma antenę #!$%@? nad ciągami komunikacyjnymi, które odpadają przy byle wietrze xD a blok jest #!$%@? grafitti i przez rok się nie da doprosić o pomalowanie a klatka schodowa jest myta raz w tygodniu woda trzymana w wiadrze od miesiąca xD ale klimatyzacja #!$%@? nie dla ciebie xD bo estetyka
  • 7
U mnie na osiedlu od pół roku nie mogą uzyskać wyników głosowania dla warunków montowania klimy oficjalnych bo ludzie nie głosują.


@Darth_Gohan: właśnie dlatego szkoda czasu na brandzlowanie ze wspólnotą. U kumpla kilkanaście osób założyło klimę przed przegłosowaniem warunków tak jak im się podobało bo mieli dość czekania i tyle. A później po przegłosowaniu, wspólnota zastanawiała się co zrobić z tymi co założyli bez niczyjej zgody i zgadnijcie co - nie
@Pit1337: No tak Ty mówisz o jednym aspekcie.

Ja mówię o tym, że niestety niektórzy jak nie mają żadnych zasad to Ci zamontują tak to klimę, że jeszcze będzie Ciebie #!$%@?ć i gówno z tym zrobisz bo "Nie ma zasad". Zamiast ująć to w jakiś nadrzędnych przepisach żeby spółdzielnie nie musiały swoich ogarniać to dalej w Polsce się udaje, że klimy nie istnieją xD
(inna sprawa że 1 decybel więcej to nie tak mało, to ponad 1/4 głośniej)


@dran2: natężenie dźwięku wyrażone w W/m2 jest o 1/4 większe, a nie o 1/4 głośniej. Mimo wszystko, to jest coś innego. Narząd słuchu odbiera poziom głośność logarytmicznie, dwa głosniki obok siebie nie odbieramy jako dwa razy głośniejsze.