Wpis z mikrobloga

Ciężko będzie się rozstać z aktualnym daily samochodem. Nigdy mnie nie zawiódł, przyzwyczajenie robi swoje i świetnie się nim jezdzi. Mógłby śmiało posłużyć na kolejne 24 miesiące. Jednak zmiana samochodu na nowszy cieszy jeszcze bardziej.
Dzięki temu mam postanowiony cel na przyszły rok. Takie rzeczy dają mi motywację do pracy. Jakoś przyjemniej się do niej idzie, ponieważ juz wiesz co dzięki temu zyskasz.

BMW 740D z silnikiem o oznaczeniu B57. Potwierdzicie mi proszę fakt, o ile ktoś użytkuje taki silnik, że nie posiada on wad znanych z poprzednika N57 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #bmw #chwalesie #pracbaza #motywacja
Pobierz CandyToy - Ciężko będzie się rozstać z aktualnym daily samochodem. Nigdy mnie nie zaw...
źródło: IMG_1502
  • 9
@CzarnyOwiec: Gabaryty, wygoda, wykonanie, prowadzenie. Ten model spodobał mi się dlatego, ze wyglada jak wóz opancerzony. Ogromne drzwi, błotniki itd. Wyglada jakby ważył 3 tony.

Niestety z calej trójcy niemieckiej BMW jest najbardziej awaryjne. Chyba ze seria silników B została poprawiona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CandyToy użytkuje B57 w m340d, auto z 2020 roku i 110000 przebiegu, do tej pory na gwarancji, niby akcją na EGR nie objęty, ale miałem dwa razy wymieniany termostat bo niby się rozszczelnił (pierwszy raz rozlało się tak mocno że pasek spadł i laweta, drugi raz zaczęło z niego kapać i w czas został wymieniony). Kosztową wadą tych silników jest zapocenie przewodów olejowych od turbin, od przebiegu lub/i wieku puszcza olej na